Ağustos 2013
Sayı 1
1968'den beri kompresör üretiyoruz. Basınçlı hava sektöründe 40 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve sektördeki birçok yeniliğin öncüsü olan Lupamat, ilk olarak 1968 yılında  pistonlu kompresör imalatına başladı.   devamı...
Dirinler Döküm İZKA İşbirliği
 
Grup firmalarımızdan Dirinler Döküm Sanayi Turizm Liman İşletmeciliği ve Ticaret A.Ş., İzmir Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından ortak olarak yürütülen yenilenebilir enerji ve çevre teknolojileri mali destek programına Mart ayı içinde hazırladığı proje ile başvurmuştur.
 
Şirketimiz ‘Rüzgar Türbinlerinde Kullanılan Redüktör Gövdelerinin İyileştirme Çalışmaları’ başlıklı proje hazırlamış ve başvurusu İzmir Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmiştir. İzmir Kalkınma Ajansı ile şirketimiz arasında temmuz ayında sözleşme imzalanmış ve proje uygulamasına başlanılmıştır.
 
Proje ile reklamasyon sistemimizi modernize ederek kalıplama kapasitemizi arttırmak hedeflenmektedir. Yaklaşık maliyeti 3 milyon TL olan projeye, İzmir Kalkınma Ajansı 1 milyon TL hibe nitelikli destek verecektir. Projenin tamamlanması ile birlikte hem istihdamımızın hem de ülke ekonomisine kazandırdığımız döviz miktarının yükseltilmesi hedeflenmektedir.
Yeni Ürünler

Kompresör piyasasında en yeni teknolojilerle üretim yapan  Lupamat, sürekli Ar-ge faaliyetleri ile  ürün çeşitliliğini genişletiyor. Yağsız Pistonlu Hava Kompresörleri kategorisinde piyasaya sunulan ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Bayilerimizden Haberler
Köklü İş Ortaklarımızdan Ziya Canbaş
 
- Kendinizden kısaca bahsedermisiniz?
- Ege Kompresör-Ziya Canbaş ünvanıyla İzmir-Karabağlar bölgesinde 25 senedir faaliyetimi sürdürmekteyim. Firmamız 5 kişi ile kompresör servisi yapmaktadır. Yaklaşık 1.000 - 1.500 adet müşteri portföyümüz vardır. Karabağlar’da olmamıza rağmen İzmir’in diğer ilçelerine de hizmet götürmekteyiz.
 
- Ne zamandır Lupamat ile çalışıyorsunuz ?
2006 senesinden itibaren birlikte çalışıyoruz Pistonlu Kompresör satışı ile başladık. Daha sonra Vidalı Kompresör satışı da yaparak tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştık. Bünyemizde satış sonrasında servislik hizmetlerimizi sürdürüyoruz. 
Yedek parça stoğumuzun olması, servis yanında kompresör ihtiyacı tespitlerini yapmamız ve teknik elemanlarımızın müşterilerimizi doğru yönlendirmeleri müşterilerimizin memnuniyetini oluşturmakta.
 
- Lupamatla çalışmanın avantaj ve dezavantajlarından bahsedermisiniz ?
- Ürün kalitesi, satış sonrası hizmetler, iletişim kolaylığından dolayı; kendimi avantajlı görüyorum.
 
- Önümüzdeki dönem için beklenti ve önerilerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
- Teslim sürelerinin aksaması hiç istemediğimiz bir durum. Bu konuda önlem alınması ile ilgili görüşlerimizi Lupamat’la paylaşıyoruz....
 
İçimizden Biri
24 Yıllık Birliktelik
24 yıllık bir Lupamat’lı olan Sn.Dönmez üretim bölümünde vidalı montaj sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Çalışkanlığı ve titizliği ile diğer çalışma arkadaşlarına örnek bir arkadaşımızdır.
 
- Kendinizden kısaca bahsedermisiniz?
- İsmim Hüseyin DÖNMEZ. 31.05.1966 İzmir doğumluyum. Doğa sporlarına ve avcılığa ilgi duyuyorum.
 
- Kaç yıldır Lupamat'ta çalışıyorsunuz?
- 1989 yılından beri Lupamat firmasında çalışıyorum.
 
- Lupamat'ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
- Sabah 8’ de çalışmaya başlıyoruz ve gün içerisinde iş planlarına göre hareket ediyoruz. Günlerin planları değişik olabiliyor. Günlük iş olarak montaj veya demontaj çalışmalarından söz edilebilir.
 
- Bize ailenizden bahsedermisiniz. Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor, ileride Lupamat'ta çalışmalarını istermiydiniz?
- Eşimle 1989 yılında hayatlarımızı birleştirdik. 1990 yılında bir kızımız, 1993 yılında bir oğlumuz dünyaya geldi. Eşim ev hanımı, kızım Ege Üniversitesi Kimya Teknikerliği Bölümü mezunu ve  bir ay önce evlendi. Oğlum ise  Dokuz Eylül Üniversitesi Pazarlama Bölümü öğrencisi. Tabiki 24 yıldır çalışmış olduğum firmada çoçuklarımın da çalışmasını isterim.
 
- Boş vakitlerinizi, haftasonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
- Boş vakitlerimi genellikle ailem ile geçirmeyi tercih ederim. Oğlum ile birlikte avcılık ve doğa sporları ile uğraşmayı seviyoruz. Bunun yanı sıra köpeklerim ve güvercinlerim var.
 
- Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir ?
- Çalışma ortamımızın verimli olmasını üst yönetimle bir aile gibi olmamıza bağlıyorum. Müşteri memnuniyeti ve şirket içi hoşgörü için de bu durumu devam ettirmeyi istiyorum. 
 
Bizden Haberler
Marmara Bölge Müdürlüğümüz Kuruldu

İstanbul irtibat bürosu adı altında faaliyetlerini sürdüren İstanbul merkezli ofisimiz 2013 yılının Ocak ayından itibaren Lupamat Marmara Bölge Müdürlüğü ismi altında çalışmalarına devam edecektir. 

 
Kaan Erman Bey’in başına getirildiği yeni organizasyon yapımız Marmara bölgesi’ndeki bayi ve servislerimize desteğini arttırarak sürdürecektir. Hepimize hayırlı olmasını diliyoruz.
Lupamat Genel Müdürü Ata Can Dirin Bangladeş'te
 
3 seneden beri işbirliğimizin sürdüğü Bangladeş Dhaka şehrindeki bayimizi ziyaret eden Lupamat Kompresör Genel Müdürü Ata Can Dirin; “Bangladeş bizim çok çok gerimizde bir ülke. Fakat gelişmeye açık ve aç bir pazar. Büyük markalar buraya yıllar önce gelmişler ve tekel olma yolunda ilerliyorlar. Biz de hem ürünlerimizin kalitesi hem de bayimizin altyapısının kuvvetli olması dolayısıyla bu pazarda etkin bir rol oynamaya başladık ve her geçen yılda makine sayımız katlanarak artıyor. Bu ziyaretimde bayimizle birlikte gelecek dönemin plan ve stratejisini belirledik. Her iki taraf için de çok yararlı bir görüşme oldu.
 
Bangladeş’in ekonomisi tarım ve tekstile dayalı. 160 milyona yakın nüfüsları var. Özellikle tekstilde son 5 yılda büyük markaların da burada üretime başlamasıyla ciddi bir sıçrama yapmış. İhracatı 10 ithalatı 13 milyar dolar. GSMH’si ise 350 milyar dolar civarında.” şeklinde konuştu.
 
Ana Sayfa   Kurumsal   Neden Lupamat?   Ürünlerimiz   Grup Şirketlerimiz   Haberler   İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2013 Lupamat Makina Sanayii A.Ş