Ekim 2013
Sayı 2
Arçelik, Pres konusunda Dirinler Makina’ yı tercih ediyor
 
Dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş., Pres sektöründe 1952 yılından bu yana faaliyet göstermekte olan grup firmamız ‘Dirinler Makine A.Ş.’yi pres alımlarında tercih etmektedir. 
 
Başta Türkiye’deki fabrikalarında olmak üzere, Güney Afrika ve Romanya fabrikalarında da preslerimizin çalışıyor olması bizler için gurur kaynağı olmaktadır.  
 
Yapılandırdığımız servisimiz ile kaliteyi, güveni, kesintisiz hizmeti müşterilerimize ürünün yanında sunma kararlılığımız ile üretim kapasitemizi yükselterek pazar payımızı arttırmak başlıca hedefimizdir. Pres tezgahlarımızla ilgili olarak Ar-Ge faaliyetlerimiz sürekli devam etmektedir.
 
Dirinler Makina, başta Avrupa olmak üzere 5 kıtada 55 ülkeye ihracat yapmaktadır. Uluslararası bir marka kimliğine ulaşan firmamızın ürünlerinin tercih edilmesinin ve dünyada kullanımının sağlanmış olması grubumuz için bir gurur kaynağı olmuştur.
 
Ürünlerimizden
Biz büyük bir aileyiz !
Dünya Kompresör Kayseri
 
Lupamat ailesi olarak müşterilerimize en kaliteli hizmeti verebilmek için her kentte sektörde deneyimli bayiler ile çalışıyoruz. Şirketimizde yaşanan değişim ve gelişmeleri sizlerle paylaştığımız ve ilkini Ağustos ayında yayınladığımız kurumsal bültenimizin her sayısında bu bayilerimizden birini size tanıtmak istiyoruz. Bu kez konuğumuz Kayseri'den Dünya Kompresör'ün yöneticisi Mehmet Mustafa Göze.
 
- Kendinizden kısaca bahsedermisiniz?
Adım, Mehmet Mustafa Göze. 25.05.1980 Kayseri doğumluyum. Evliyim, Hasan ve Gürkan Efe adında iki oğlum var.
 
- Ne zamandır Lupamat ile çalışıyorsunuz?
Lupamat kompresörle 1999 yılında özel yetkili servis olarak başladığımız yolda  2006 yılında Bayii ve Yetkili servis olduk. Kayseri ve çevre illere satış ve satış sonrası hizmetlerde tek marka olarak Lupamat kompresörün çözüm ortağı olarak müşterilerimize sunuyoruz.
 
- Lupamatla çalışmanın avantaj ve dezavantajlarından bahsedermisiniz?
Türkiye'nin kompresörde gurur kaynağı olan Lupamat kompresör ürünlerini satmak bizim için bir ayrıcalık ve üstünlük olduğunu düşünüyorum. Pazarda yerli-yabancı bir çok rakip bulunmasına karşın, Lupamat'ın yıllara dayanan teknik birikimi özellikle satış sonrası servis noktasında bizim için büyük bir avantaj. Zira kompresörler uzun yıllar kullanılan ürünler ve müşteri beklentisi oldukça yüksek. 
 
- Önümüzdeki dönem için beklenti ve önerilerinizi bizimle paylaşırmısınız?
Lupamat ürünleri oldukça fazla talep görüyor. Zaman zaman yeterli stoğumuzun bulunmaması ve fabrikada yaşanan üretim yoğunluğu nedeni ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına arzu ettiğimiz hızda cevap veremiyoruz. Bu nedenle stok adetlerinin arttırılabilirliği ve teslim süresinde erken süreler beklentisi içindeyiz.
İçimizden Biri: Hüseyin Karaca
 
Sektörün odağında insan faktörü bulunuyor. Firmalarla satışla başlayan işbirliğimiz, ilerleyen süreçte satış sonrası hizmetlerle devam etmektedir. Hüseyin Karaca, 24 yıllık deneyimiyle Lupamat ailesiyle çalışmaya devam etmektedir. Büyük projelerde, satış sonrası hizmetler kritik önem taşımaktadır. Hüseyin Karaca özellikle bu tip işlerde birikimini en iyi şekilde kullanarak firmamıza katkıda bulunmaktadır. Gelin ekip arkadaşımızı daha yakından tanıyalım.
 
-  Kendinizden kısaca bahsedermisiniz?
26.06.1953 İzmir doğumluyum. İlk, orta, motor sanat okulunu İzmir’de okudum. Okulumun bitiminde askerlik görevini kendi isteğimle iş hayatına biran önce atılmak için hemen gittim. Askerden sonra özel sektörde bakımcı ve vardiya sorumlusu olarak çalıştım. 1989 yılında Maksaş’a iş müracatından sonra servis elemanı olarak göreve başladım.
 
- Kaç yıldır Lupamat’ta çalışıyorsunuz?
24 yılını geride bıraktım Lupamat'ta…
 
- Lupamat’ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
İşimiz satışla birlikte başlıyor ve hizmetlerimiz uzun yıllar devam ediyor. Bazı müşterilerimize 10 yıl sonrasında da hizmet verdiğimiz oluyor. Bizim piyasada çok değerli bir markamız var, bu markanın ağırlığına uygun ve kaliteli hizmet verebilmek hedefimiz.
Lupamat’ta günüm servis raporlarını inceleyip düzenleyerek, gelen müşteri telefonlarına bakıp arızalar hakkında sorunlarını çözmeye çalışarak, gerektiğinde yerinde servise giderek geçiyor. Fuar zamanlarında iyi bir tanıtım için fuar standını kurma aşamasından toplanmasına kadar da işin başında bulunuyorum.
 
- Bize ailenizden bahsedermisiniz. Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor, ileride Lupamat’ta çalışmalarını istermiydiniz?
Eşim ev hanımıdır, bir erkek çocuğum var. Oğlum özel sektörde vardiya sorumlusu olarak çalışmaktadır. Lupamata faydası olacaksa ve yetkililer kabul ettiğinde çalışmasını elbette isterim.
 
- Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Boş vakitlerimde ailemle birlikte toprakla uğraşmak keyif veriyor. Onlara yardımcı olarak geçirim. Hafta sonlarında doğa yürüyüşlerine çıkmak ve balık avlamakla ilgileniyorum. Geceleri konu ayırt etmeden çeşitli kanallar da televizyon izleyerek geçiriyorum.
 
- En beğendiğiniz özelliğiniz?
Başladığım işi bitirmek ve karşı tarafında beğenisini almaktır.
 
- Çalışma ortamınızı daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir?
Çalışma ortamımızın daha verimli olması için yeni gelecek arkadaşların da işini seven, kaliteli, özverili elemanlardan seçilerek ekibe katılması gerektiğini düşünüyorum. 
 
Güney ve Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğümüz Açıldı
 
Bugün sektör farkı gözetmeksizin her markanın müşteriyle yakın bir ilişki içinde olması gerekiyor. Müşterinin ihtiyacına cevap verecek en doğru ürünü seçmesine yardımcı olmak, satış sonrası hizmetleri yerinde ve hızlı bir biçimde sağlamak önemli. 
 
Lupamat, önümüzdeki yıllarda müşterileriyle yakın ve kesintisiz bir ilişki kurabilmek adına bölge müdürlüklerimizin sayısını arttırmayı planlıyor.
 
Pazarlama ve satış departmanı her bölgenin dinamiklerini inceleyerek öncelik verilecek lokasyonları belirliyorlar. Yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın sonucu olarak Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölge müdürlüğü oluşturulmuş oldu. 
 
Firmanın pazarlama ve satış operasyonlarından sorumlu yöneticisi Tolga Kaynar "3 yıl içinde % 30'luk bir pazar payına ulaşılmasının hedeflendiği bölgede, bu amaca ulaşmak için en doğru partneri seçmek önem taşıyordu" diyor.
 
Sardur Makina
 
Sardur Makina 90' lı yıllardan günümüze hava kompresörü alanında müşteri odaklı çalışan kurumsal bir firmadır. 2000'li yılların ortasında Lupamat markası ile tanışıp  günümüz teknolojisi ile hızla mesafe kat etmektedir.
 
Lupamat markasının doğu ve güneydoğu Anadolu bölge müdürlüğünü Gaziantep'te kuran Sardur makina bölgedeki bayi ağını oluşturmuş  ve iş ortakları ile birlikte şeffaf, güvenilir ve teknolojik anlamda hızla ilerlemektedir. Sardur, Mevcut bilgi ve deneyimden en yüksek düzeyde fayda sağlamak için bayilerinin coğrafi sınırlar arasında bilgi akışını sağlamaktadır. 
 
Yaklaşık 21 il ve buna bağlı ilçeleri tek bir noktadan kordine ederken Çalışanlarımıza, bayilerimize  ve müşterilerimizin işlerine değer katmaya da en az kendi amaçlarımıza olduğu kadar bağlıyız.
 
Sardur'un etkileşim, sorumluluk ve yenilikçilik olarak tanımlanan temel değerleri geçmişimizi şekillendirip bugünümüzü oluşturmuştur ve geleceğimize de rehberlik edecektir.
 
Müşterilerimizin verimlilik ve refahına katkıda bulunan yüksek kaliteli ürün ve hizmetleri sürekli bir şekilde sağlamayı amaçlarız. Gerek yazılı gerekse sözlü tüm iletişimimizde ticari gizliliğin elverdiği ölçüde açık, doğru ve eksiksiz bilgi vermeyi hedefleriz. Faaliyet yerimiz neresi olursa olsun, itibarımız son derece değerli bir varlığımızdır ve davranışlarımız da itibarımızı belirler. Sardur'un saygınlığını tehlikeye düşürebilecek her türlü davranıştan kaçınırız.
Lupamat Büyüyor, Dünya Küçülüyor

Lupamat her geçen gün ihracat yaptığı ülke sayısını arttırıyor. Üstelik bu kez yalnızca ülkeyle de yetinmiyor ve Antartika hariç tüm kıtalara ihracat yapmış oluyor. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen ilk ihracatla birlikte Avustralya da Lupamat kalitesi ve güvencesiyle tanışmış oldu.

Dünyanın dört bir yanına kompresörlerini gönderen Lupamat, hinterlandı büyüdükçe markasının sorumluluğunu üzerinde daha da fazla hissederek kalite standardını yukarı çıkarıyor ve kendisiyle olan yarışını sürdürüyor.

Ana Sayfa   Kurumsal   Neden Lupamat?   Ürünlerimiz   Grup Şirketlerimiz   Haberler   İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2013 Lupamat Makina Sanayii A.Ş