Eylül 2014
Lupamat Bowling Şöleni!
26.06.2014 Perşembe günü Hilton Oteli Fame City Salonu'nu dolduran Lupamat çalışanları ve aileleri bowling ve yemek keyfini bir arada yaşadı. 5'er kişilik takımlar arasında yapılan karşılaşmalarda personellerimiz kıyasıya yarıştı. Lupamat ailesi grubunun eğlencesi görülmeye değerdi.
 
Günün en yüksek skoru SATIŞ SONRASI HİZMETLER (SSH) takımının usta oyuncusu Cem Konya’dan geldi. Keyifli saatlerin yaşandığı turnuvanın birincisi de Cem Konya oldu. Takımın ödülünü Genel Müdürümüz Can Dirin vererek, Turnuvaya katılan tüm konuklara teşekkürlerini iletti. Turnuvanın kazananı Cem Konya çok güzel bir jest yaparak sembolik ödülümüz olan bir küçük altını mesai arkadaşımız Kadri Biberciler’in kızı Cemre'ye hediye etti. Lupamat ailesinin yeni ferdi Cemre'yi yanaklarından öpüyor, Cem Bey’i hassasiyetinden dolayı bir kez daha tebrik ediyoruz. 
Dirinler Grup Kan Bağışı

Sosyal sorumluluğumuzu yerine getirdik. En öncelikli ihtiyaç sahiplerine ivedi şekilde ulaşması dileğiyle.

Satış Bölümümüzde Çalışmaya Yeni Başlayan Arkadaşlarımızın Tanıtılması
 
Bilgin AKDENİZ
1972 İzmir doğumluyum. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Teknik Bilimler Seramik Teknolojisi bölümünden mezun oldum. 13 yıl Ege Seramik A.Ş.’de üretim yetkilisi olarak çalıştım. Yaklaşık altı yıldır farklı firmalarda Türkiye Satış Koordinatör Yard. ve Satış Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulundum. Evliyim bir kızım var. Boş zamanlarımda serbest dalışla uğraşıyorum. Lupamat ailesine katılmaktan mutluyum.
 
Emre EMRECİK
1985 yılı Eskişehir doğumluyum. Evliyim ve bir oğlum var. CNC Takım Tezgahları sektöründe satış, satış sonrası ve servis departmanlarında yaklaşık 6 senelik iş tecrübem sonrası Lupamat Kompresör’de Marmara Bölge Sorumlusu olarak çalışmaya başladım. Şuan bu görevi layıkiyle yerine getirmeye çalışıyorum.
 
Halil İbrahim DAYAN
1980 İzmir doğumluyum. Sırasıyla İzmir Atatürk Lisesi, DEÜ Yerel Yönetimler, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum. Evliyim ve yeni doğan 1 oğlum var. İş hayatına 1998 yılında Rodi A.Ş. firmasında başladım, bugüne kadar İzmir merkezli farklı firmalarda Satış, Pazarlama ve İdari departmanlarda görev yaptım. İş dışında vakit buldukça spor yapmaktan ve izlemekten, seyehat etmekten ve film seyretmekten keyif alırım. Yeni girdiğim Lupamat ailesine, bugüne kadar edindiğim bilgi ve tecrübeyi aktarmak ve Lupamat bünyesi altında yeni tecrübeler kazanmak en önemli idealim.
 
Seçilya YENİCİ
1986 yılında Balıkesir’in Ayvalık  ilçesinde dünyaya geldim. Eğitim yıllarımı başarılı bir şekilde tamamladıktan hemen sonra; Trakya Üniversitesi, Bilgisayar Tek.ve Prog bölümünü başarılı bir şekilde tamamladım. Eğitim yılları boyunca çeşitli eğitimlere katılarak  bir çoğunda başarılı olarak kendimi geliştirme fırsatı buldum. Üniversite hayatımın başlamasıyla iş hayatımda başlamış olup, Lupamat Kompresör bünyesinde devam etmektedir. Motivasyonumuzun yüksek kalması için hedeflerimize ulaşmamız önemlidir. Bemjamin Disraeli’nin sözü gibi “Başarının sırrı, amacın sürekliliğidir.”
 
Süleyman YILMAZ
1987 izmir doğumluyum, 2011 yılında Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesini Mikroelektronik ve Nano Teknoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Staj dönemini Ege Teta Elektronik şirketinde stajer mühendis olarak tamamladıktan sonra Kutlusan Kafes şirketinde proje mühendisi olarak çalışma hayatına başladım. Lisans eğitimim süresince edindiğim bilgi ve becerilerimi, Lupamat Kompresör firmasının İhracat Departmanında birikimle geliştirerek firmama olumlu yönde katkıda bulunacağıma inanıyorum.
Bayilerimizden Haberler: Mak-İş Mühendislik Ltd. Şti.
 
-Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1969 izmir doğumluyum. 19 yaşında bir oğlum ve 13 yaşında bir kızım var. Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği fakültesi 1990 mezunuyum. Yaklaşık 25 yıldır baba mesleği olan kompresör satış servis işleri ile uğraşıyorum. Son 4 yıldır yüzme havuzları makina ekipman, montaj, servis ve havuz bakım işleriyle de uğraşmaktayım.
 
-Lupamat ile çalışmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir? 
Lupamat'ın yerli kompresör sektörünün lideri olduğunu tüm Türkiye bilmektedir. Bu sebeple lider bir kuruluşun takım arkadaşı ve çözüm ortağı olmaktan gurur duyuyoruz. Bildiğiniz üzere Lupamat İzmir merkezli bir kuruluş ve buna bağlı olaral bizimde İzmir merkezli olmamız sebebiyle tercih edilme sebebimiz, biraz da kişisel başarımıza kalıyor.
 
-Önümüzdeki dönem için beklenti ve önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Servis ağımızla çalışanlarımızın sayısını arttırmış bulunmaktayız. Fakat İzmir için sanayi sektörünün İzmir'in dışına ötelenmesi bizi kaygılandırıyor. Bunun içinde gerekli tedbirleri almaya çalışıyoruz. Satış içinse, çoğalan kompresör markaları ile en iyi şekilde rekabete girmeye daha fazla çaba göstereceğiz. İzmir'in dışına ötelenen sanayi sektörü sebebiyle hem satış, hem de satış bölgelerinin sınırlandırılmamasının gerektiğini düşünüyorum.
 
-Lupamat ile çalıştığınız dönemde aklınızda kalan, paylaşmak istediğiniz bir anınız var mı?
Mikro işlemci kontrol sistemlerine geçildiği ilk yıllarda Muğla-Milas bölgesinde gitmiş olduğumuz bir servis işinde elektronik sistem sorunu sebebiyle çıkmaza girmiştik. Tam o sırada fabrikanın servis aracının o bölgede olduğunu tespit ettik. Araçta mevcut olan mikro işlemci panelle sorun o an giderildi. Sektörde lider olan bir şirketin servis ağının büyüklüğünün haklı gururunu yaşadık.
İçimizden Biri: Suat Yalçınkaya
 
-Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
23.11.1966 İzmir Doğumluyum, Lise eğitimimi Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi Metal işleri bölümünde tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldum.
 
-Kaç yıldır Lupamat'ta çalışıyorsunuz?
1996 yılından beri Lupamat’ta çalışıyorum.
 
-Lupamat'ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
Tedarikçiler ile görüşmeler yaparak, satın alma süreçlerini takip ediyorum.
 
-Bize ailenizden bahseder misiniz?
Bekarım, annem ve kız kardeşim var.
 
-Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Dinlenerek ve basketbol oynamaya çalışarak değerlendiririm.
 
-Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir?
Tüm çalışanların ortak hedef için bilinçlendirilerek iş enerjilerini tek yönde kullanmaları.
 
-İyi ki yapmışım dediğiniz bir iş, karar vs.?
Lise dönemimden beri hedefim bir üretim departmanında çalışmaktı bu hedefimi Lupamat’ta gerçekleştirdiğim için çok memnunum.
 
-En beğendiğiniz özelliğiniz nedir?
Objektif olabilmem.
 
-Beğenmediğiniz özelliğiniz nedir?
Mükemmeliyetçi bir yapımın olması.
Ders Alınması Gereken Bir Hayat Hikayesi

Dirinler Grup’un kurucusu A.Cemal Dirin’in askerde iken yaşadığı anı, hatıra defterimizin en mümtaz sayfalarında yer alıyor.

Ana Sayfa   Kurumsal   Neden Lupamat?   Ürünlerimiz   Grup Şirketlerimiz   Haberler   İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2013 Lupamat Makina Sanayii A.Ş