Kasım 2014
Dirinler'den çok özel bir makine

İzmir'de 1952 yılından bu yana takım tezgahı imalatı yapan Dirinler, geleneğini bozmadı ve yine Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Dirinler, son geliştirdiği ürün ile, makine üretiminde Türkiye'nin yüzünü güldürdü. Geçen sene sanayi tesislerinin üretimlerini yüzde 80 oranında hızlandırarak üretim maliyetlerini düşüren 36 Eksen Özel Frezleme ve Tornalama Tezgahı üreten Dirinler, bu yıl ise Türkiye'de olmayanı başardı. 2.5 yıl süren AR-GE çalışması sonucu "yüksek torklu, 4 değişebilir kafalı ve 5 eksenli, taşınabilir portal freze" sektörün hizmetine sunuldu. Dirinler Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dirin, "Türkiye'de başkasının yapmadığı yapmaya odaklandık. Bu makinayı yapmaya cesaret edecek bir başka firma bulamazsınız. Zor bir teknoloji ve zor bir makine. Bu makinayı kullanan hem maliyet hem zamandan tasarruf edecek. Çok ağır tonajlı makinaların yüzeylerin işlenmesi için kullanılacak. Hassas işleme özelliğine sahip ve yüksek torku nedeniyle sert demire kolay işleme veriyor" dedi. 

Lupamat OTM 2014 Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarında

16-19 Ekim tarihleri arasında; Gaziantep Sanayi Odası işbirliğinde, TÜYAP Fuarcılık ve Teknik Fuarcılık şirketleri tarafından 30 ülkeden 560 firmanın katımıyla düzenlenen fuarda, Lupamat Kompresör de ziyaretçileri ile buluştu..

İçimizden Biri: Murat Onur
-  Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1975 yılı doğumluyum. Makina mühendisiyim. 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi, Makine Mühendisliğinden mezun oldum. Aynı zamanda İş Güvenliği Uzmanıyım ve Sanayi Tipi Enerji yöneticisiyim. Kocaeli, Bursa ve Çorum illerinde Enerji, Otomotiv ve seramik sektörlerinde üretim ve bakım yöneticiliği yaptım.
 
- Kaç yıldır Lupamat'ta çalışıyorsunuz?
Haziran 2014'den beri Lupamat’ta çalışıyorum.
 
- Lupamat'ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
Üretim süreçlerinin planlanması ve koordinasyonu ile takip ve kontrol edilmesiyle geçer.
 
- Bize ailenizden bahseder misiniz? Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor, ileride Lupamat'ta çalışmalarını ister miydiniz?
Eşim işletme mezunu, özel sektörde çalışıyor. 6 yaşında Ege isminde bir oğlum var. Şu anda ilkokul hazırlık sınıfına gidiyor. Oğlumun da ileride Lupamat ailesine katılmasını çok isterim.
 
- Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Boş vakitlerimde film izlemek, balık tutmak ve tarih kitapları okumak hoşuma gider.
 
- Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir?
Tüm Ekip arkadaşlarımızın aynı hedefe yönelmesi, verimi artırır ve başarının daha hızlı gelmesini sağlar.
 
- İyi ki yapmışım dediğiniz bir iş, karar vs.?
Makine Mühendisliğini tercih etmiş olmam.
 
- En beğendiğiniz özelliğiniz nedir?
Takipçi olmam en beğendiğim özelliğimdir.
 
- Beğenmediğiniz özelliğiniz nedir?
En beğenmediğim özelliğim tez canlı olmam. Bu durum bazen yanlış kararlar vermeme sebep olabiliyor.
 
Bayilerimizden Haberler: ÜÇ - EL Lombardini
- Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1975 Manisa doğumluyum. Lise mezunuyum. 1975 yılında Babamızın kurmuş olduğu işletme bizlerin devir alması ile bugüne kadar sürdürülmektedir. Lupamat ile 1997 yılında çalışmalarımıza başladık. O zamandan bu yana kompresör satış ve servisliğinde hizmet etmeye devam ediyoruz.
 
- Lupamat ile çalışmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir?
Lupamat ile çalışmanın avantajları, sektöründe uzun yıllardan beri devam ettiğinden markasını ve kalitesini ispatlamış olmasından dolayı müşteriye sunumda zorluk olmuyor. Satış sonrası hizmetlerde çözümün çok kısa sürede bulunması bizlere her zaman avantaj sağlamaktadır. 
 
- Önümüzdeki dönem için beklenti ve önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Önümüzdeki dönem için beklentilerimiz, Lupamat, servis ve bayiler koordineli ve birbirleri arasında iletişimi daha fazla, moral ve motivasyonu yüksek olarak, piyasaya daha iyi hakim olmuş bir marka  dileğimizdir.
 
- Lupamat ile çalıştığınız dönemde aklınızda kalan, paylaşmak istediğiniz bir anınız var mı?
Uzun bayram tatili olan bir dönemde bir firmamızın vida grubu arıza yapmıştı. Satış sonrası hizmetlerdeki arkadaşlarımızla iletişime geçerek vida grubu teminini yaparak, kompresörü tekrar devreye alınca müşterimizde “bizim için ikinci bir bayram oldu” diye memnuniyetini ifade etmişlerdi.  
Ana Sayfa   Kurumsal   Neden Lupamat?   Ürünlerimiz   Grup Şirketlerimiz   Haberler   İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2013 Lupamat Makina Sanayii A.Ş