Şubat 2014
Yonca Gıda Lupamatı Tercih Etti

Gıda sektörünün önde gelen güçlü markalarından Yonca Gıda da Lupamat'ın %100 yağsız 40 barlık kompresörünü tercih etti. Uzun geliştirme sürecinin ardından geçtiğimiz yıllarda Türkiye'de ilk kez üretilen kompresör özellikle pet sektöründeki üretici firmalar tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Dirinler Bursa Ofisi Açıldı
Dirinler grup için müşteri memnuniyeti önemli
 
Dirinler Makine, Bursa Nilüfer Ticaret Merkezi’nde; Bursa ve ülke sanayisine daha iyi hizmet vermek amacıyla bir ofis açtı. 
 
Dirinler Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dirin, Bursa Ofisi’nin açılışında gerçekleştirdiği konuşmada: “Sayın iş ortaklarımız, değerli misafirlerimiz ve değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz. 1952 yılından beri imalat sanayiinde faaliyet gösteren firmalarımız, yıllar içinde gelişen teknolojileri sadece takip etmeyi değil, aynı zamanda öncü olmayı ilke edinmiş stratejilerle bugünlere gelmiştir.  Şu anda 650 kişiyi istihdam ettiğimiz grup şirketimiz Dirinler olarak, Pres üretiminde Dirinler Makine A.Ş. ,  Döküm alanında Dirinler Döküm A.Ş. , Kompresör imalatında Lupamat Makine Sanayi A.Ş. ve CNC Kontrollü Takım Tezgahları üretiminde ise Dirinler Sanayi Makinaları A.Ş. ile hizmet vermekteyiz” dedi.
 
Mustafa Dirin kendisini İzmirli kadar Bursalı hissettiğini vurguladığı konuşmasını şu şekilde noktaladı: “Bugün burada, Dirinler Grup olarak, Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olan Bursa’da, sizlere daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için ofisimizin açılışını yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Bursa ofisimiz tüm Grup şirketlerimiz ile ilgili ihtiyaçlarınız konusunda sizlere daha hızlı ulaşacak ve müşteri memnuniyetini daha yüksek seviyede tutacaktır. Ofis bünyesinde bulunan teknik servisimiz ile ihtiyacınız olan çözümlere her zamankinden daha hızlı ulaşabileceksiniz. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için siz sevgili dostlarımıza tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.” 
 
Dirinler Makine Bursa Ofisi açılış töreni;  iş dünyasının yakından tanıdığı bir çok profesyonelin de katılımıyla  ve  Dirinler  Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dirin’in kurdele kesimiyle gerçekleşti. 
 
Bursa’ya daha hızlı servis hizmeti vereceğiz
 
Bursa’da gerçekleştirilen ofis açılışında iş dünyasının yakından tanıdığı birçok profesyonel hazır bulundu.  Showroom, servis, ürün hizmetinin verileceği Dirinler Bursa Ofisi ve Güney Marmara Bölge Sorumlusu Baturhan Bilgin şunları söyledi:  Bursa’da özellikle otomotiv sanayisindeki gelişimle paralel olarak; bu sektöre hizmet veren ürünlere olan ihtiyaç yoğun bir hal alıyor. Biz dirinler olarak uzun süredir Bursa’daki iş ortaklarımıza İzmir üzerinden hizmet veriyorduk.  Dirinler olarak burada bulunan üreticilerimize daha hızlı hizmet vermek amacıyla bu ofisin açılışını gerçekleştirdik”
 
Dirinler 62 yıllık birikimin ürünü
 
Dirinler Makine Yönetim Kurulu Üyesi Nihan Dirin’de i: “Dirinler kökleri çok derinlere uzanan; 62 yılı aşkın bir bilgi birikiminin ve teknolojinin ürünü. Bu aynı zamanda tüm Türkiye’ye ve yurtdışına yönelik bir yapılanmayı zorunlu kılıyor. Biz Dirinler Makina’nın ürün kalitesindeki gelişimi hizmet ve servis kalitesinde de hayata geçirmek için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bunu da başardığımızı söylemek istiyorum. Bursa ofisimizin açılışı da bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmaların yansıması.  Dirinler Makine İzmir’den Türkiye’ye ve tüm dünyaya hitap eden bir marka.”
 
 
Bizden Haberler
CNR Avrasya Boat Show

Dirinler grup bünyesinde faaliyetlerine devam eden Levent Marina, "365 Gün Fuar" konseptini CNR Expo'da düzenlenen Avrasya Boat Show'a taşıyor. Yüksek kalite standartlarına sahip marina işletmeciliğinin yanı sıra yılın her günü alım satım işlemlerinin gerçekleştirişlebildiği bir açık hava fuarı özelliği de taşıyan Levent Marina'nın standı, 15-23 şubat 2014 tarihlerinde yoğun ilgi gördü.

Bayilerimizden Haberler: EKİN KOMPRESÖR

- Kendinizden kısaca bahsedermisiniz?

30.06.1973 İstanbul doğumluyum. Mesleğe 1989 yılında Uludağ Kompresör adı ile dayılarım  Alpaslan Uludağ ve rahmetli Ali Uludağ ile birlikte Komsan kompresör satış ve servisiyle başladım. O yıllarda bu işe pek sempati duymadığım için üniversite hayatım da işletme fakültesini tercih ettim.

 

- Ne zamandır Lupamat ile çalışıyorsunuz ?

Birçok firmanın İstanbul satış ve servis hizmetlerini gerçekleştirdik. 2003 yılında Lupamat firmasıyla yaptığımız görüşmeler doğrultusunda çalışmalara başladık. 11 yıldır İstanbul Avrupa yakasında satış ve servis hizmetlerini Ekin Kompresör Ltd. Şti adı altında başarıyla gerçekleştirmekteyiz.

 

- Bu dönemden aklınızda kalan bir deneyim, paylaşmak istediğiniz bir anınız var mı?

Olmaz mı hiç. Lupamat ile çalışmaya başladığım dönem düzenlenen eğitimlere davet edilmiştim. Ancak o günlerde hayatımda önemli bir gelişme daha olmuştu ve evlenmiştim. Eğitimlerin balayımla çatışması küçük bir krize neden olabilirdi.

- Lupamatla çalışmanın avantaj ve dezavantajlarından bahsedermisiniz ?

Lupamat Kompresör gibi kaliteli ve sektöründe büyük bir firmayla çalışmak bizi her zaman onore etmiş ve saygın bir konuma getirmiştir. Dez avantajlarımıza gelince kalite fiyatı getirdiğinden İstanbul Bölgede satışlarda ve özellikle termin sürelerinde zorlandığımız zamanlar oluyor.

 

- Önümüzdeki dönem için beklenti ve önerilerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Öncelikle termin sürelerinin kısalması için aksiyonlar alınması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca kalitemizi anlatabileceğimiz, marka bilinirliğine dönük reklam ve tanıtım çalışmalarının arttırılması önemli. Ana bayiler bu konuda daha çok desteklenebilir.

 

İçimizden Biri: İbrahim Yusuf Göktaş
- Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
 
1983 yılının Ekim ayında Nevşehir’de doğdum. Dört kardeşiz, iki ablam ve bir kız kardeşim var. Evliyim ve bir erkek çocuğu babasıyım. Süleyman Demirel Üniversitesi Senirkent Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Destekli Tasarım Ve Üretim Bölümü mezunuyum.
 
- Kaç yıldır Lupamat'ta çalışıyorsunuz?
 
2008 yılının şubat ayından itibaren Lupamat bünyesinde görev almaktayım.
 
- Lupamat'ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
 
Genellikle çok yoğun bir tempoda, gerek bilgisayarda çizim yaparak gerekse imalatta proje uygulamalarında arkadaşlarımı yönlendirerek, bilgi akışı sağlıyorum. Fakat her ne kadar yoğun tempoda çalışsak da, ofis içi arkadaşlığımızın çok iyi olmasından dolayı günlerimiz bir o kadar da eğlenceli geçiyor.
 
- Bize ailenizden bahseder misiniz. Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor, ileride Lupamat'ta çalışmalarını istermiydiniz?
 
2008 yılından bu yana mutlu bir evliliğe sahibim. Ve bu evlilikten dünyaya gelen Toprak adında bir oğlum bulunuyor. Oğlum henüz eğitim hayatına başlamadı. Ama ileride eğitimini tamamlayıp iş hayatına atıldığı zaman ,Lupamat çatısı altında çalışmasından gurur duyarım.
 
- Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
 
Bu sıralar boş vakitlerimi kitap okumak ile değerlendiriyorum. Hafta sonlarımı ise oğluma ve aileme ayırıyorum.
 
- Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir ?
 
Çalışanlarımızın daha verimli olması için onları motive edici bazı yenilikler ve sosyal aktiviteler organize etmek ve katılımlarını sağlamanın olumlu sonuçlar doğuracağı inancındayım.
 
- Hayatınızda pişmanlık duyduğunuz bir kararınız?
 
Bu güne kadar hiçbir kararımdan pişmanlık duymadım. 
 
- İyi ki yapmışım dediğiniz bir iş, karar var mı?
 
Hayatımda iyi ki olmuş dediğim tek şey oğlum Toprak’tır. Allah yokluğunu göstermesin. 
 
- En beğendiğiniz özelliğiniz
 
En çok sevdiğim özelliğim çok sabırlı olmamdır.
 
- Beğenmediğiniz özelliğiniz  
 
Karar vermekte zorlanan bir yapım var.
Ana Sayfa   Kurumsal   Neden Lupamat?   Ürünlerimiz   Grup Şirketlerimiz   Haberler   İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2013 Lupamat Makina Sanayii A.Ş