Temmuz 2014
Meteksan Savunma Lupamat Kompresörlerini tercih etti

Bilkent Üniversitesi ve Bilkent Holdinge bağlı olarak 2006 yılında kurulan Meteksan Savunma Sanayi A.Ş., Bilkent Cyberpark'ta kurulan yeni tesisleri için Dirinler Holding bünyesindeki Lupamat Vidalı Hava Kompresörlerini tercih etti. 

Meteksan Savunma, milli savunma sanayide ileri teknoloji altyapısı ve 150’yi aşkın uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Firma; elektronik alt sistemleri, sualtı akustik sistemleri ve yazılımı, bilgi teknolojileri ve simülasyon alanlarında ciddi çalışmalar yaparken özellikle elektronik harp sistemlerinin üretim ve dizaynında kullanılan pnömatik sistemlerdeki havanın kalitesinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten firma yetkilisi Şenol Orman, “Türkiye’de üretilen ve tüm dünyada yetkili servis garantisi veren tüm kalite sertifikalarına sahip olan ve Dirinler Holding güvencesiyle 1968'den bu yana sadece kompresör üreten Lupamat Kompresörlerinin kendileri için doğru bir seçim olduğunu ifade etti. Şenol Orman, bahsi geçen projelerde Türk mühendislerin çalışmalarının bütün dünyada takdirle karşılandığını belirterek özellikle basınçlı hava konusunda işi şansa bırakmadıklarını, yılların tecrübesi olan Lupamat Kompresörlerinin kalite ve satış sonrası servis ağının yaklaşımlarının bunda etkili olduğunu söyledi.

Makinaların tesliminde Lupamat Kompresör ve Makina A.Ş adına açıklama yapan Can Dirin, Meteksan Savunma ile çalışmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, Lupamat olarak yerli imalatçılardan ve yatırımcılardan milli sanayiye ve milli firmalara destek olmalarını beklediklerini ifade ederek, bu konuda Lupamat olarak elimizden ne geliyorsa biz desteğe hazırız dedi. Dirin “Yatırımcılara Türkiye'de her ildeki yetkili servislerinin dışında dünyanın neresinde olursa olsun yetkili servis garantisi verebilen bir Türk markası yarattık.” dedi.

Lupamat Pakistan Semineri

Lupamat Pakistan bayisinin Mayıs ayında Karachi Regent Plaza Otel’de yaptığı organizasyon ile Pakistan’da Lupamat Kompresör ve Dirinler Grup Şirketleri’nin tanıtımı yapıldı. Katılımcılar arasında Pakistan’ın Türkiye Konsolos Yardımcıları Sn. Sercan Çelik ve Sn. Beste Çelik’in de aralarında bulunduğu, Pakistan sanayisinin önde gelen 150 işadamına Genel Müdürümüz A. Can Dirin tarafından verilen seminer sonunda özellikle tekstil sektöründe önemli yeni temaslar kuruldu. 

Bizden Haberler
Bangladeş’e Özel Tasarım Kompresör

Lupamat Bangladeş bayisi aracılığıyla Eylül 2013’de başlayan görüşmeler neticesinde ülkenin en büyük tekstil fabrikası artık Lupamat kompresörlerini kullanıyor. Müşterinin taleplerine göre özel olarak tasarlanan 4 adet su soğutmalı ısı eşanjörlü 75 kW kompresör ve ekipmanlarının Nisan ayında sevkiyatı gerçekleştirildi. Kompresörden çıkan atıl sıcak suyun yapılan özel tasarım sonucunda uygun ısıya ulaştırılarak aynı tekstil fabrikasının kumaş boyama bölümünde kullanılması sağlandı ve enerji verimliliği artırıldı. 

2. Yarıyıl Değerlendirme Toplantımız

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü yarıyıl değerlendirme toplantımız Gaziantep merkezimizde yapıldı. 2013 yılının 2. yarısında faaliyete geçirdiğimiz Sardur Makina yapmış olduğu yatırımlarla büyümeye devam ediyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun hemen hemen bütün illerinde alt bayiliklerini oluşturan Sardur makina gerek müşteri memnuniyeti, gerek yapmış oldukları çalışmalar ile hızlı bir büyüme trendi göstermektedir. 2014 yılının 2. yarısında da farklı projelere imza atmaya hazırlanan Sardur Makina yapmış oldukları girişimlerle müşteri memnuniyetini sağlamayı başarmıştır.
 
İçimizden Biri: Fatih Çelik
Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1976 İzmir doğumluyum 14 yaşında bir oğlum, 4 yaşında bir kızım var. İzmir Motor Meslek Lisesi mezunuyum, vatani görevimi özel kuvvetlerde yaptım.
 
Kaç yıldır Lupamat'da çalışıyorsunuz?
2000 yılından beri aralıksız hizmet veriyorum.
 
Lupamat'da bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
Servis bölümünde görevliyim. Amirlerimizden aldığım programa göre elimden gelenin daha iyisini yapmak için mücadele ediyorum. Sürekli kendimi geliştirmek için uğraş veriyorum. Örneğin; işimi kolaylaştıracak aparatlar, çektirmeler tasarlıyorum.
 
Bize ailenizden bahseder misiniz? Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor, ileride Lupamat'da çalışmasını ister misiniz? 
İki çocuğum ve annem ile yaşıyorum. Egemen bu yıl liseye başlıyor. Mekatronik robot tasarım bölümünde eğitime başlayacak. Oğlum eğitim süresini tamamladığında Lupamat’ın yönetim kadrosunda görmek beni onurlandırırdı.
 
Boş vakitlerinizde ve hafta sonlarında ne yaparsınız?
Ailemle sinemaya veya tiyatroya giderim. Köpeğim, tavuklarım ve bahçemle zaman geçirmekten keyif alırım.
 
Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz, eleştirileriniz nelerdir?
Çalışanların motivasyonu çok önemli, motivasyon düştüğü zamanlarda toplantılar düzenlenebilir. Bu toplantılarda sadece sıkıntılarımızın dinlenmesi bile psikolojik olarak bizleri rahatlatacaktır.
 
İyi ki yapmışım dediğiniz bir iş karar var mı?
Müşterilerimizin çıkarlarını iş yeri çıkarlarının üzerinde tutmak ve bunu prensip haline getirip yaşamaktır. Çünkü müşteri memnuniyeti çarkın dönmesini sağlayan en büyük etkendir.
 
En beğendiğiniz özelliğiniz nedir?
Yaptığım işi kurursuz sonuçlandırmak.
 
Beğenmediğiniz özelliğiniz nedir?
Fevri kararlar verip ailemde ve iş arkadaşlarımda kırgınlık yaratabiliyorum.
Bayilerimizden Haberler: Gündoğdu Kompresör
1-  Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
2002 yılında küçük bir atölyede başlayan bobinaj işimiz yıllar içerisinde büyüyerek devam etmiştir. 2008 yılında Lupamat ile tanışmamızdan sonra bünyemize farklı bir iş kolu ekleyerek kompresör sektörüne adım atılmıştır. Teknoloji ve piyasa şartlarına uygun olarak kendimizi geliştirerek her türlü yenilikle işimizi daha ileriye taşıyarak 2009 yılında Organize Sanayi Bölgesinde ikinci şubemizi açarak işimize ivme kazandırmış bulunmaktayız. Firmamız 2011 yılında ismini Gündoğdu Kompresör LTD.ŞTİ. olarak değiştirip kurumsallaşma yolunda sektördeki yerini koruyarak hızla yoluna devam etmektedir.
 
2- Lupamat ile çalışmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir? 
Bobinaj sektöründe faaliyet gösteren firmamız kompresör satış ve servis işine de girerek bobinaj kompresörü-kompresör bobinajı destekleyerek tamamlayıcı yönde bir avantaj sağlamışıtr.
 
3- Önümüzdeki dönem için beklenti ve önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Servis ve satış ağımızı hızlı bir şekilde arttırarak önümüzdeki dönemlerde bölgede lider konumda olmak. Bu zaman zarfında fabrikamızın bilgi ve hizmet  desteği ile amacımıza ulaşmada yol gösterici lider olarak yanımızda olmasını temenni ederiz.
Ana Sayfa   Kurumsal   Neden Lupamat?   Ürünlerimiz   Grup Şirketlerimiz   Haberler   İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2013 Lupamat Makina Sanayii A.Ş