Lupamat . İletişim . Bizi takip edin
2015 / EYLÜL
 
 
Çorlu servisimiz Can kompresör,
bünyesine kattığı yeni aracı ile servis hızını artırıyor.
Can kompresöre başarılarının devamını diliyoruz.
 
 
İçimizden Biri: Ayşe SAYIN
//////////////

-Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1973 yılı doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden 1996’da mezun oldum. Yaklaşık 15 yıldır üretim sektöründe çalışmaktayım.
 
-Kaç yıldır Lupamat'ta çalışıyorsunuz?
Kasım 2013’ten bu yana, yaklaşık 2 yıldır Lupamat’ta çalışıyorum.
  
-Bize ailenizden bahseder misiniz? 
Ailemle birlikte yaşıyorum. Annem ev hanımı, babam ise emekli. Kardeşim İşletme bölümünden mezun oldu.
 
-Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Boş vakitlerimde film izlemeyi, biyografi ve tarihle ilgili kitapları okumayı, latin dansları ile ilgilenmeyi severim.
 
-Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir?
Ekip çalışmasına ve bilgi paylaşımına mutlaka önem verilmeli. Bilgi paylaştıkça çoğalır felsefesi tüm arkadaşlarca benimsenirse daha başarılı olacağımıza inanıyorum.
 
-İyi ki yapmışım diyebileceğiniz şey nedir?
Mühendis olmaya karar vermem.
 
-En beğendiğiniz özelliğiniz?
Aklıma koyduğum bir şeyi yapmak için sonuna kadar mücadele etmem, sabırlı olmam.
 
-Beğenmediğiniz özelliğiniz? 
Duygusal olmam.
 
 
 
Lupamat Ailesi Büyüyor
//////////////

Önder SOYLU
1985 Malatya doğumluyum, İzmir Güzelyalı’da büyüdüm. İşletme Fakültesi’nden mezun oldum. Öğrencilik dönemimde, turizm sektöründeki satış, pazarlama ve müşteri ilişkileri departmanlarında  görev aldım. Sonrasında ise İzmir’e dönerek 6 yıl kadar demir-çelik sektöründe Satış Temsilcisi ve Bölge Satış Sorumlusu olarak görev yaptım. Kendimi satış, pazarlama ve insan ilişkileri konusunda geliştirmeye çalışıyorum. 10 yılı aşkın savunma sporlarıyla ilgilendim. Araç motor modifikasyonu, akvaryumlar ve balık tutmak en büyük hobilerimdir. Başladığım ilk günden şu ana kadar, içtenliğiyle bana yardımcı olan büyüklerime ve mesai arkadaşlarıma layık olmak adına tüm enerjimle çalışacağım.
 
Emre TURKAYA
7 Şubat 1986 Karşıyaka’da doğdum, ailem ile birlikte yaşıyorum. Teğmen Ali Rıza Akıncı Lisesi’ni bitirdikten sonra, Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Daha önce havalandırma sektöründe kısa süre Proje Satış Mühendisi olarak görev yaptım. Basketbol oynamak, kitap okumak, bilgisayar yazılım ve oyunları hobilerim arasındadır. Teknik anlamda, Lupamat kompresörün benim için bir şans olduğunu düşünmekte ve kendimi en iyi geliştirebileceğim yerde olduğuma inanmaktayım. Bugüne kadar, Lupamat ailesinin bana karşı göstermiş olduğu ilgi ve yardımları için bu yazı vesilesiyle tekrar teşekkür ediyorum.
 
Nurullah ESER
1976 Konya doğumluyum. Afyon Kocatepe Üniversitesi Kalıp bölümü mezunuyum. Meslek lisesi geçmişim olmasından dolayı, öğrencilik dönemimden beri farklı sektörlerdeki farklı firmalarda çalışma imkanı buldum. Safkar Klima firmasının Ar-Ge departmanında Mekanik Tasarımcı pozisyonunda 12 yıl süreyle çalıştım. Bu sürenin yaklaşık 9 yılını ise raylı sistem projeleri, askeri ve özel projeleri çalışarak geçirdim. Kariyerimdeki en önemli projeler ise ASELSAN için tasarladığım iki farklı cihazın tüm testleri geçip, yerli ürün sertifikası alarak Milli Savunma Bakanlığı envanterine girmesi olmuştur. Ayrıca İHA (insansız hava aracı) yer kontrol üniteleri, Fırtına Obüs, Poyraz Mühimmat araçlarına da ilk yerli klima tasarımlarını gerçekleştirdim. Son olarak ise halen yapım çalışmaları devam eden Alaybey-Mavişehir tramvay hattında çalışacak Hyundai Rotem araçları klima tasarımlarını bitirdim. Boş zamanlarımda endüstriyel ürünler tasarlamaktayım. Temmuz ayından itibaren de LUPAMAT ailesine katıldım. Evliyim ve 11 yaşında Erener isminde bir oğlum var. 
 
Doğan GÜNTÜRKÜN
1988 İzmir/Ödemiş doğumluyum. Uşak Üniversitesi Makine bölümü ve Gazi Üniversitesi Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği bölümü mezunuyum. 2013’te Ankara’da bir mühendislik firmasında iş hayatına başladım. Maden makineleri ve tesisleri projelendirmesinde konveyör bant tasarımları, kırma/eleme makineleri tasarımı, bunker üniteleri tasarımlarında çalıştım. MKE için şerit dilimleme ve rulo sarma makineleri tasarımlarını gerçekleştirdim. Aynı zamanda hafta sonları özel bir eğitim kurumunda CAD programları (Autocad, Inventor, Solidworks) eğitmeni olarak çalıştım. Temmuz 2015’te İzmir’e yerleştim ve ağustos ayından itibaren de LUPAMAT ailesine dahil oldum. 
 
Eda DEMİRAĞAÇ
1982 İzmir doğumluyum. Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Donanım mezunuyum. İlk iş deneyimim bilgisayar teknik servisi üzerineydi. Birkaç yıl bu sektörde çalıştıktan sonra farklı bir sektöre geçmeye karar verdim ve muhasebeyle ilgili kurslara katıldım. Farklı firmalarda ön muhasebe üzerine çalıştım. Temmuz 2015’ten itibariyle Lupamat Kompresör ailesine katıldım. Amacım, gerekli özveri ve çalışma prensibiyle bana verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmektir.  
 
Erkan SELÇUK
10 Nisan 1972’de Uşak’ın Sivaslı ilçesi doğdum. İlköğretim ve liseyi Manisa’nın Salihli ilçesinde tamamladım. 1990-1991 yıllları arasında Hava Teknik Okullar Komutanlığı’nda gördüğüm eğitimden sonra; 25 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Konya, Diyarbakır, İzmir ve Ankara illerindeki değişik birimlerinde  görev yaptım. Çalışma hayatımla birlikte Hava Kuvvetleri Yüksek Okul Programını bitirdim. Evliyim. 20 ve 17 yaşlarında 2 kızım var. 
 
Jale DUMBAK
1978 İzmir doğumluyum. Ailem ile yaşıyorum. Bir erkek kardeşim var. Çalışma hayatıma Gurme yemek fabrikasının muhasebe departmanında başladım. Daha sonra uzun yıllar çeşitli sektörlerde çalıştım. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Danışmanlık bölümünü bitirdim. Kitap okumayı, boş zamanlarımda bol bol yürüyüş yapmayı çok severim. Lupamat ailesi ile tanışmış olmaktan dolayı çok mutluyum.
 
 
 
 
Bayilerimizden Haberler:
NEZİROĞLU / Yavuz NEZİROĞLU
//////////////

-Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1977 İzmir doğumluyum. Muğla Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma bölümü mezunuyum. Evliyim ve bir çocuğum var. 2002 yılında babamın öncülüğünde NEZİROĞLU firmamızı kurup, 2004 yılında LUPAMAT ailesine katıldık.
 
-Lupamat ile çalışmanın avantajı nedir?
Pek çok avantajı var. Yüksek kalitedeki makinaları, servis ağı ve yedek parça temin kolaylığı, deneyimli kadrosu, sorunlara anında müdahale ve çözümü bu avantajlardan ön plana çıkanlardır. 
 
-Önümüzdeki dönem için beklenti ve önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Lupamat, günümüz koşullarında her açıdan kendini yenileyen ve geliştiren, sektöründe söz sahibi bir firmadır. Dolayısıyla, bayiler ve servisler olarak sorumluluklarımız da artıyor. Gelişme ve yenilikleri daha yakından görebilmemiz açısından eğitim seminerleri düzenlenmelidir. 
 
-Lupamat ile çalıştığınız dönemde aklınızda kalan, paylaşmak istediğiniz bir anınız var mı?
İlk çalışmaya başladığımız dönemde işyerimiz sanayi dışında, şehrin içindeydi.  Sayın Nihat Dirin'in söylemiş olduğu şu cümle bize yol göstermiştir: ''Sanayiden mahalleye iş gelmez; ama mahalleden sanayiye iş gelir.'' Biz de Sayın Nihat Bey’e teşekkür edip firmamızı hemen sanayiye taşıdık. O gün bu gündür Ata Sanayi Sitesi’nde faaliyetlerimiz devam etmektedir.
 
 
 
 
 
 
info@lupamat.com
www.lupamat.com