Lupamat . İletişim . Bizi takip edin
2015 / MART
 
 
WIN EURASIA Fuarı'ndaydık
//////////////

Deutsche Messe tarafından organize edilmiş olan, Türkiye ve Avrasya bölgesi imalat endüstrisinin en önemli fuarı olarak bilinen WIN EURASIA Fuarı; 592 firmanın katılımı ile 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Fuarda sektör temsilcileriyle bir araya gelen Lupamat, basınçlı hava sektöründeki 40 yıllık tecrübesini ve yeni ürünlerini ziyaretçileri ile paylaştı. 

 
 
 
Lupamat'tan Haberler
//////////////
 
 
Hannover Messe 2015


Basınçlı hava sektörünün en önemli organizasyonlarından olan ve iki senede bir düzenlenen ComVac Fuarı 2015 yılında 13-17 Nisan tarihleri arasında Hannover’de gerçekleşecektir. Lupamat Kompresör olarak yıllardır katıldığımız fuarda bu sene 26. Hol, B14 no.lu standda yeralacağız. 155 m²’lik standımızda yağsız yüksek basınçlı, yağsız scroll ve yağsız pistonlu kompresörler başta olmak üzere tüm ürün gamımızı sergiliyor olacağız. 

 
Dünya Kompresör Araçlarımız
 
2015 yılına hızlı giren Kayseri Bayimiz Dünya Kompresör, gezici aracını yenileyerek yeni sezona iddalı başladı. Hayırlı satışlarını bekliyoruz...
 
 
 
 
 
 
 
 
İNS Beton Santralleri, 2015 için Lupamat Kompresör’le anlaştı
//////////////


İNS tarafından üretilen MBS 60 mobil beton santralinde Lupamat kompresör kullanıldı.

 
Lupamat’ın Ankara Bölge Bayisi Kalara Pnömatik ile anlaşan İNS Beton Santralleri adına açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gelmez, Lupamat’ın özellikle 20-30 yıl sorunsuz çalışan pistonlularını yerli bir marka olduğu için hep takdir ettiğini belirterek yeni üretilecek tüm santrallerinde Lupamat’ın yarım asırlık tecrübe, kalite ve bilgi birikiminden yararlanmak istediğini,bu tecrübeden yararlanabilmek için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını belirtti.
 
Lupamat'ın yarım asırlık tecrübe kalite ve bilgi birikiminden ucuz ve kalitesiz kompresörlerin kısa zamanda sorun çıkardığını ve en son teknoloji ile üretilen İNS Beton Santralleri’nde kompresör arızası yaşanması durumunda bunun sanki santral arıza veriyormuş gibi algılanacağını belirten Gülmez: “Fabrikamızdan çıkan her santralimiz için kompanentlerde en iyisini tercih ediyoruz.” dedi.
 
Yapılan anlaşma ile 8 tanesi 2014, 20 tanesi 2015 yılı içerisinde olmak üzere toplamda 28 adet Lupamat Hava Hava Kompresörü’nün sözleşmesi İNS Beton Santralleri binasında Kalara Pnömatik ile yapıldı. Kalara Pnömatik adına şirket Genel Müdürü Murat Alişiroğlu:  “Türkiye'nin en büyük beton santrali üreticileri tek tek Lupamat’ı tercih etmeye başladı. İNS Beton Santralleri’nin de tercihini, en iyi yerli marka olan Lupamat’tan yana kullanması ve yıllık üretimleri için stoklarını şimdiden belirleyerek bizimle anlaşmaları gurur vericidir.” dedi
 

http://makina-market.com.tr/beton/detay/8888/ins-beton-santralleri-2015-icin-lupamat-kompresorle-anlasti

 
 
 
Konya Şeker de Lupamat'ı Tercih Etti
//////////////


Türkiye’nin en önde gelen sanayi kuruluşlarından olan Konya Şeker Fabrikaları’na satışını gerçekleştirdiğimiz makinalar devreye alındı. Yurtdışı markalı rakiplerimizin de katıldığı ihaleyi kazanmak bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Başta Konya bayimiz Suntaş Makina ve Konya Şeker firması olmak üzere satışta emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
 
 
 
 
 
Sayın İş Ortağımız;
 
Katılacağımız fuarlarda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
 
Saygılarımızla,
 
 
İçimizden Biri: Erkan Ünal
//////////////

-  Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1971 yılı Bornova-İZMİR doğumluyum. Atatürk Ticaret Lisesi’nden mezun oldum. 2 yıl Bilgi teknolojileri alanında eğitim aldım. Lupamat ailesinden başka bir yerde herhangi bir deneyimim olmadı. Evliyim, 2 çocuğum var.
 
- Kaç yıldır Lupamat'ta çalışıyorsunuz?
Ekim 1990 yılından bu yana Lupamat’ta çalışıyorum.
 
- Lupamat'ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
Muhasebede bürokrasi işlemleri yeterince zamanımızı alıyor. Yeri geliyor gün yetmiyor. Bilgi işlem sorumlusu olarak da arkadaşlarımın problemlerine yardımcı olmaya çalışıyorum.
    
- Bize ailenizden bahseder misiniz? Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor, ileride Lupamat'ta çalışmalarını ister miydiniz?
Eşim ev hanımı. Turizm Otelcilik mezunu. 10 yaşında bir kızım ve 18 yaşında bir oğlum var. Kızım 5. sınıfa gidiyor. Oğlum ise üniversite sınavlarına hazırlanıyor. İleride Lupamat’ta tabii ki onların da çalışmalarını isterim.
 
- Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Boş vakitlerimde ders çalışıyorum. İşletme fakültesinde veremediğim dersleri vermek için. Bu saatten sonra işin mi yok dediler, ama olsun. Öğrenmenin yaşı yoktur. Bu arada ailem ile de zaman geçirmeyi ihmal etmiyorum.
 
- Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir?
Çalışan herkesin üzerine düşen görevi vaktinde ve gereği gibi yapması verimliliği arttırır. 
 
- İyi ki yapmışım dediğiniz bir iş, karar vs.?
İyi ki evlenmişim.
 
- En beğendiğiniz özelliğiniz 
Arkadaşlara sormak lazım.
 
- Beğenmediğiniz özelliğiniz
Fazla yüksek sesle konuşmam.  
 
 
 
 

Bayilerimizden Haberler

Kompresör Hastanesi
Mustafa ARSLAN ve Sabri ARSLAN

//////////////

- Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
Piyasada hasıl olan bu sektördeki faaliyetimiz, 2002 yılında Mustafa ve Sabri Arslan olarak kurulan firmamızın önceliği yapılan işlerimizde bizle çalışmış olan firmaların kompresör ihtiyaçlarını zamanında eksiksiz olarak teslim etmeye, periyodik bakımlarını zamanında yapmaya özen gösterilmektedir.
Piyasada ihtiyaç  duyulan vidalı kompresörler için  araştırmalar sonuçu 2010 yılında Lupamat firmasıyla tanışarak satış ve servisimiz hizmete girmiştir.
 
- Lupamat ile çalışmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir? 
Avantajları:
-Uzun süreli çalışma halinde bile arıza vermemesi,
-İhtiyaç duyulan yedek parça ihtiyacının çok kısa sure içinde müşterinin hizmetine sunulması,
-Türkiye genelinde satış ve servis ağı ile müşterilerinin yanında olması,
 
Dezavantajları:
Bazı ürünlerde temin sürelerimizin uzun olması.
 
- Lupamat ile çalıştığınız dönemde aklınızda kalan, paylaşmak istediğiniz bir anınız var mı?
Yönetim  Kurulu Başkanınız olan Sayın Nihat Dirin, 2010 yılında Lupamat’ta tanışma esnasında firmasının Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Koordinatörü Sayın Levent Tuncer’in bizi tanımadığı halde ürün satışı iskontosunu bizim belirtmemizi istemesini hiç unutamıyoruz. Bundan dolayı sonsuz teşekkür ederiz.
 
 
 
info@lupamat.com
www.lupamat.com