Lupamat . İletişim . Bizi takip edin
2016 / MART
 
 
Expomed Fuarı
//////////////

Medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği, medikal trendlerin ve bilimsel etkinliklerin takip edildiği, Avrasya'nın lider ve vazgeçilmez fuarı expomed; Türk medikal sektörünü, dünyanın geri kalanı ile 24-27 Mart 2016 tarihleri arasında buluşturuyor.

 
 
 
22. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı
//////////////

 
 
 
 
 
 
Nihat Dirin'in Gezi Notları
//////////////
 
 

Şubat ayında yaptığım Bursa seyahatim sırasında, yanına uğradığım kardeşim Mustafa Güngör ile işlerin durumu, ülke meseleleri ve bayilik ile ilgili konular hakkında iyi bir görüşmem oldu. Bana karşı göstermiş olduğu yakınlık ve samimiyete teşekkür eder, işlerinde başarılar dilerim.

 

Yine Bursa seyahatim sırasında, yanına uğradığım sevgili kardeşim İlhan ile ülkemizde yaşanan kritik olaylar hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Bayilik ile ilgili çok önemli ve samimi eleştirilerde bulundu. En kısa sürede sıkıntıları aşacağımıza inanıyorum. Her şeyin ötesinde, iyi bir aile ve iyi bir iş ortağı olma yolunda hep birlikte önemli adımlar atıyoruz. Birlikte çalıştığı mesai arkadaşları Ertan, Emin ve Oğuzhan’nın yakınlığı da beni ziyadesiyle mutlu etti. Kendilerine başarılar diliyorum.

 

Ankara'daki seyahatim sırasında, yanına uğradığım kıymetli dostum Sıtkı Öztuna ile samimi bir görüşmemiz oldu. Kısa bir süre önce ciddi bir operasyon geçirmiş olduğu halde, yakınlığından ve nüktedanlığından hiçbir şey kaybetmemiş. Kendisini çok iyi gördüm, Allah şifalar versin. Bol kazançlı ve sağlıklı günler diliyorum.

 

Ayaşlı Üçler, Murat ve Mehmet’in işyerlerine ilk kez gittim. Keşke daha önce gitseymişim. Rahmetli babalarının adeta ruhunu yaşatıyorlar gibi geldi. Beni çok sıcak bir şekilde karşıladılar, yaptıkları işleri anlattılar, adeta gençliğimi yaşadım. Kendilerine başarılar diliyorum.

 
 
 
Kompresör Hastanesi olan Sabri ve Mustafa’nın işyerlerine geçen sene uğramıştım. Bu seyahatim sırasında yine uğradım ve yapmış oldukları değişime çok şaşırdım, çok beğendim. Hakikaten bir hastane gibi yapmışlar işyerlerini. Sohbetimiz sırasında Mustafa’nın yapmış olduğu telefon görüşmesine kulak misafiri oldum. Görüştüğü kişilere son derece kibar ve anlayışlı bir dille hitap ediyordu. Birlikte çalıştıkları Ramia Hanım ve Elif kızımız ile birlikte aile ortamı yaratmışlar. İşe yeni aldıkları Mahsur arkadaşımıza da başarılar diliyorum. Kompresör Hastanesi çalışanlarına çok selam ediyor, yanaklarından öpüyorum.
 
 
 
 

İçimizden Biri:
Kazım Şenakkan
//////////////

- Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1961 yılı İzmir doğumluyum. Çalışma hayatıma, 1974 yılında demircilik işleri yapan bir firmada çırak olarak başladım. Makine imalat sektörlerinde çalıştım. Şu anda saç-metal-kaynak işleri ile uğraşıyorum.
 
- Kaç yıldır Lupamat'ta çalışıyorsunuz?
1984 yılından beri Lupamat‘ta çalışıyorum.
 
- Lupamat'ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
Günlük program paylaşımı yapar, üretimi takip ederim. İmalatın ihtiyacı olan parçaları hazırlarım.
 
- Bize ailenizden bahseder misiniz? Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor?
29 yıllık evliyim, iki kızım var. Büyük kızım evli, küçük kızım ise Meslek Yüksekokulu mezunu.
 
- Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Boş vakitlerimi, ailemle ve dostlarımla geçirmeyi tercih ederim. Yakınlarımla bir arada olup sohbet etmeyi ve gezmeyi çok severim. Hafta sonlarında tarihi Kemeraltı çarşısında dolaşırım.
 
- Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir?
Tüm ekip arkadaşlarım ile beraber, hedefe yönelik başarıyı yakaladığımıza inanıyorum. Onları motive etmek, sürekli moral vermek hoşuma gidiyor. Arkadaşlarıma da bu konuda teşekkür ediyorum.
 
- İyi ki yapmışım dediğiniz şey nedir?
İşimi ve mesleğimi çok seviyorum. Yeni ürün araştırmasında bulunmak ve bunun parçası olmak çok güzel. Ayrıca, 33 yıldır Lupamat Ailesi içinde yer aldığım için gurur duyuyorum.
 
- En beğendiğiniz özelliğiniz nedir?
İşimi sürekli takip ederim ve kullandığım ekipmanların kıymetini iyi bilirim.
 
- Beğenmediğiniz özelliğiniz nedir? 
Biraz tez canlıyım.
 
 
Bayilerimizden Haberler:
ÇETBAR KOMPRESÖR / Mustafa Barlak
//////////////

- Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1956 yılı Afyonkarahisar doğumluyum. İlkokulu Afyon'da bitirdikten sonra, şu anki işim olan kompresör tamir işlerine başladım. 1976 yılında askere gittim. Orada da aynı mesleğe devam ettim. 1978 yılında Fransız SET grubunda çalışmaya başladım ve bu gruba 25 yıl kompresör bakım onarım alanında hizmet verdim. Daha sonra bu gruptan emekli oldum. Kompresör bakım ve onarım işlerine, Lupamat bayi ve servisi olarak devam ediyorum. 
 
Eşimle 1975 yılında evlendim. 4 kızım var, hepsi evli. Sekiz torunumdan biri olan Hüseyin Varış, 7 senedir benimle beraber çalışıyor. Örf ve adetlerimize bağlı, sevgi ve saygı çerçevesinde yaşayan mutlu bir aileyiz.
 
- Lupamat ile çalışmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir?
Lupamat Ailesi içinde yer almak büyük bir avantaj. Lupamat Ailesi'nin babası Nihat Bey’in çok ama çok alçak gönüllü biri olmasını ve tüm Lupamat Ailesi'ne bir baba gibi davranmasını en büyük avantaj olarak söyleyebilirim.
 
- Önümüzdeki dönem için beklenti ve önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Lupamat çok kaliteli kompresörler üretiyor. Biz de bayi ve servis olarak müşterilerimize en iyi hizmeti vermenin çabası içerisindeyiz. Her dönemde yüksek kalite ve yeniliğe açık olan Lupamat yetkililerinin, bu çalışmalarını artırarak devam ettirmelerini isterim.
 
- Lupamat ile çalıştığınız dönemde aklınızda kalan, paylaşmak istediğiniz bir anınız var mı?
Lupamat'ta uzun yıllar hizmet verenlerin anıları çok olur. 14 sene evvel ayağımdan ameliyat oldum ve o yıl İzmir’de bir seminere katıldım. Ameliyat nedeniyle rahat yürüyemiyordum. Hiç haberim yokken bir anda doktor geldi. Tanıştıktan sonra beni muayene etti. Doktora “Sizi kim yönlendirdi” diye sorduğumda, Nihat Dirin cevabını aldım. O anı hiç unutamam. 60 yaşını aşmış biri olan Nihat Bey’in insanları seven, mütevazi ve samimi davranışlarını her şeyin üstünde tutarım.
 
 
 
info@lupamat.com
www.lupamat.com