Lupamat . İletişim . Bizi takip edin
2016 / OCAK
 
 
Nihat Dirin'in Antalya İzlenimleri
//////////////

Yönetim Kurulu Başkanımız Nihat Dirin Antalya seyahatinde edindiği izlenimleri bizlerle paylaştı;
“Geçen hafta özel bir iş için Antalya’ya gittiğim sıra Cellek Kardeşler'e uğradım. Yeni işyerlerinin tertip ve düzeni, birlikte yaptığımız birkaç ziyaret sırasındaki müşteri ilişkileri ve düzgün davranışları beni çok etkiledi. Kendilerine çok teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.”
 
 
 
 
Lupamat'tan Haberler
//////////////

Lupamat Yağları - LPM 68
Vidalı kompresörlerde kullanılmak üzere özel imal edilen Lupamat yağları, kendine özgü katkılarıyla zorlu çalışmalar için daha uygun hale getirilmiştir. LPM 68'de kullanılan özel katkılar yağda sürtünme düzenleyici, pas önleyici, aşınma önleyici gibi özelliklerini ön plana çıkarmaktadır.
 
GHH-RAND Vida Grupları
2016 yılı itibariyle kullanılacak vida grupları ve kompresör tipleri yeniden düzenlenmiştir. Yeniden düzenlenen vidalı kompresör tiplerinde, ALMAN AERZENER ve GHH-RAND vida grupları kullanılacaktır.
 
Scroll Kompresörlerde Yeni Düzenleme
Japon Anest İwata ile işbirliğinin sonucunda, üretilen scroll kompresörlerin yeni ünitelerle daha yüksek kapasitelere çıkabilmesi sağlanmıştır. Daha önce 4 kw'lık scroll blokların yanı sıra 5,5 ve 7,5 kw'lık yeni scroll bloklarında eklenmesiyle kapasiteler yaklaşık 2 katına çıkabilecektir. Çalışmalar 2016 yılı içerisinde tamamlanacak olup yeni ürünler daha sonra detaylı olarak bildirilecektir.
 
 
 
10-13 Aralık 2015 Bursa Metal İşleme Fuarı'na Dirinler Makina ile katıldık.
//////////////

 
 
 
Expomed Fuarı
//////////////

İstanbul Tüyap Fuar Merkezi'nda 24-27 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan Expomed Fuarı'na yağsız ürünlerimizin sergilenmesi amacıyla katılım kararı alınmıştır. Medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği, medikal trandlerin ve bilimsel etkinliklerin takip edildiği Avrasya'nın lider ve vazgeçilmez fuarı Expomed; Türk medikal sektörüyle dünyanın geri kalanını buluşturuyor.
 
 
 
Lupamat Ailesi Büyüyor
//////////////

Murat Ok
1973 yılı İzmir doğumluyum. 1988 Yılında BMC Çıraklık Eğitim Merkezi Torna-Tesviye bölümünde eğitim ve iş hayatıma başladım. İş hayatım devam ederken, gündüz çalışıp gece Namık Kemal Akşam Lisesi'nde öğrenimime devam ettim. Afyon Kocatepe Üniversitesi Makine Resim Konstrüksiyon bölümünden 1997 yılında mezun oldum. Askerlikten sonra sırasıyla Tümelsan, Tepaş Elektrik ve BMC Otomotiv fabrikalarında Makine Ressamı olarak çalıştım. 2015 Kasım ayı itibarı ile Lupamat fabrikasında Makine Ressamı olarak göreve başladım. Evliyim, 1 çocuğum var. Boş vakitlerimi ailemle geçirmenin yanı sıra, mesleki gelişimimle ilgili programları takip etmeyi severim. Fırsat buldukça kitap okumak, tiyatroya gitmek, opera ve bale gibi kültürel etkinlikleri takip etmek hobilerim arasındadır.
 
Mediha Öztürk
1985 Yılında Nevşehir'in Ürgüp şehrinde doğdum. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Makine Resim Konstrüksiyon bölümü mezunuyum. Okulum biter bitmez iş hayatına atıldım. İlk iş deneyimime, Nevşehir'de tır dorsesi ekipmanları yapan bir firmada başladım. Nevşehir'de 3 yıl kadar çalıştıktan sonra İzmir'e yerleştim. Aralık ayı başlangıcında Lupamat ailesine dahil oldum. Amacım, kendime katabildiklerim doğrultusunda faydalı olmak, verilen görevleri yerine getirmek ve sürekli gelişmektir.
 
 
 
 
 
 
İstanbul bayimiz olan Ekin Kompresör'den Hakan Keser'in kızı Yağmur Keser'in sınav 1.'liğini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
//////////////

 
 
İçimizden Biri: Zeynullah Bahçıvan
//////////////

- Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1969 Yılı doğumluyum. Annem, babam ve kızımla birlikte yaşıyorum. 1985'te Meslek Lisesi'nden ayrılarak Lupamat AŞ'de çalışmaya başladım.
 
- Kaç yıldır Lupamat'ta çalışıyorsunuz?
Lupamat'ta 28 yıldır çalışıyorum.
 
- Lupamat'ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
Üretim planlamanın belirlediği iş akışına göre kompresörlerin montajı yapılır.
 
- Bize ailenizden bahseder misiniz? Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor, ileride Lupamat'ta çalışmalarını ister miydiniz?
Bir kızım var. Ceren 17 yaşında, lise son sınıf öğrencisi ve sınavlara hazırlanıyor. Mühendislik hedefini gerçekleştirirse burada çalışmasını isterim.
 
- Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Boş vakitlerimi ailemle geçirmeyi tercih ederim. Hafta sonlarını birlikte sinemaya, yemeğe ve balık tutmaya giderek değerlendiririz.
 
- Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir?
Yapılacak üretimlerin reçetelerinin düzgün ve eksiksiz olması gerekir. Montaj resimlerinin verilmesi, malzemelerin eksiksiz olması, teknik büro mühendislerinin ve Ar-Ge çalışması yapanların montaj bölümünde çalışanlara eğitim vermeleri, montajda kolaylık sağlanması üretim verimliliğini arttırır.
 
- İyi ki yapmışım dediğiniz şey nedir?
Lupamat'ta severek ve isteyerek çalışmamı söyleyebilirim.
 
- En beğendiğiniz özelliğiniz
Sabırlı ve sakin olmam. Yaptığım işi önce kendim beğenmem gerekir.
 
- Beğenmediğiniz özelliğiniz
Mükemmeliyetçi olmak...
 
 
Bayilerimizden Haberler:
Yavuz Makina / Savaş Yavuz
//////////////

-  Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1978 Trabzon doğumluyum. İlkokulu ve ortaokulu Trabzon merkezde okudum. Lise öğrenimimi Trabzon Endüstri Meslek Lisesi İş Makineleri bölümünü tamamlayarak bitirdim. Okul hayatım boyunca, hava kompresörleri ve dizel motorları tamir atölyesinde çalıştım. Eğitimimi tamamladıktan sonra iş yerimizde çalışmaya başladım. 2007 Yılından itibaren iş idaresini tamamen ele almış bulunmaktayım. 2014 Yılında evlendim ve şu anda beş buçuk aylık bir erkek çocuk babasıyım.
 
- Lupamat ile çalışmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir?
Lupamat'ın çok güçlü bir firma olmasını avantaj olarak söyleyebiliriz; bayiler olarak müşterilerimize hizmet sunarken, arkamızda kuvvetli bir destekçi olduğunu bilmenin rahatlığıyla hizmet vermekteyiz. Dezavantaj olarak ise söyleyebileceğim, doğrudan Lupamat'ı ilgilendirmese de nakliye konusunda sıkıntılar yaşamaktayız.
 
- Önümüzdeki dönem için beklenti ve önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Vidalı hava kompresörlerinde her geçen yıl büyümeyi ve gelişmeyi hedefliyoruz. Daha iyi, daha verimli çalışma imkanlarının bizlere sunulmasını bekliyoruz. 
 
- Lupamat ile çalıştığınız dönemde aklınızda kalan, paylaşmak istediğiniz bir anınız var mı?
Rizeli bir müşterimize 2010 yılında 22/10 Mİ vidalı hava kompresörü sattım. Kompresörü ilk çalıştırmaya gittiğimde, ürünü açınca 22/10 C olduğunu gördüm. Müşterinin kompresörün çalışmasına ihtiyacı olduğu için yapılan yanlışlığı bildirmeden bağlantıları yaparak makineyi çalıştırdım. Ardından firmayı arayarak yetkili arkadaşla konuyu görüştüm. Yanlış ürün geldiği anlaşıldı ve müşteriye durumu izah ettim. Kompresör müşterimizde beş iş günü daha çalıştıktan sonra, doğru ürün 22/10 Mİ ile değişimi yaptık. Bu şekilde kimse mağdur olmadan, firmamızın gücüyle işi tatlıya bağladık. 
 
 
 
info@lupamat.com
www.lupamat.com