Lupamat . İletişim . Bizi takip edin
2016 / TEMMUZ
 
 
Lupamat Ailesi Büyüyor
//////////////

İlknur BİNGÖLLÜ 
1994 yılı İzmir doğumluyum. 2014 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi İMYO Muhasebe Vergi ve Uygulamaları bölümünden ön lisans diplomamı aldım. Bu sene de Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oluyorum. Netsis, Eta, Bilgisayar, KOSGEB İşbaşı Eğitim gibi çeşitli sertifikalara sahibim. SMMM ofisinde çalıştım. Geçen sene kendi giyim mağazamı açtım ve kapanışını verdim. Nisan ayı itibari ile Lupamat Mak. San. A.Ş'de çalışmaktayım.
 
Leyla YAKA AYTUN
1975 İzmir doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Resim Konstrüksiyon Teknikerliği bölümünden 1996 yılında mezun oldum. Aynı tarihten itibaren, sektördeki çeşitli firmalarda Teknik Ressam ve Mekanik Tasarım Teknikeri olarak görev yaptım. Mart 2016 tarihinden itibaren Lupamat Kompresör'de görev yapmaktayım. Evliyim ve 4 yaşında bir kız annesiyim.
 
Yasin SAYAR
1994 yılında doğdum. İlk ve ortaöğretimi İzmir Buca‘da tamamladıktan sonra, Çınarlı Teknik ve Anadolu Lisesi Makina İmalatı bölümünden 2013 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Makina Resim ve Konstrüksiyon bölümünü tamamladım ve lise stajımı da yaptığım Lupamat ailesine katıldım.
 
Şahlo NAZAROVA
2006 yılında, Taşkent Maliye Enstitüsü Bankacılık bölümünden mezun oldum. İş hayatımın başlarında Özbekistan’daki Merkez Bankası, Milli Bank ve Maliye Bakanlığı gibi çeşitli kurumlarda tecrübeler kazandım. 2007 yılında İstanbul’a yerleştim ve Ekomak Kompresör firmasında İhracat Bölge Müdürü olarak 9 sene görev yaptım. Tecrübelerimle katkıda bulunmak ve yeni tecrübeler edinmek için 2016'nın Temmuz ayında Lupamat ailesine katıldım.
 
 
 
Sarıgözoğlu Firması Lupamat’ı Tercih Ediyor
//////////////

Sarıgözoğlu, Aksaray'daki tesislerini yüzde 100 büyütüyor!
 
Mercedes’in üretimine Türkiye’de başlayacağı yeni nesil kamyonların kabin ve şasi parçalarını üretecek olan Sarıgözoğlu, bu üretimi yapacak Aksaray tesislerini yüzde 100 büyütüyor. Sarıgözoğlu’nu yatırıma yönlendiren Mercedes, Türkiye’nin önde gelen otomotiv yan sanayi üreticisinin uzmanlığından yararlanacak.
 
Sarıgözoğlu AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Mustafa Sarıgözoğlu, “Bu sene üretimi Türkiye’de başlayacak olan yeni nesil Mercedes kamyonlarının, kabin ve şasi parçalarını üretebilmek için Aksaray tesislerimizi yüzde 100 büyütme kararı aldık. Kurulumunu yeni gerçekleştirdiğimiz, 5 bin tonluk şasi presimiz ile entegre çalışan Stenhoj Klink Machine sayesinde Türkiye ve Avrupa kamyon üreticilerine vermekte olduğumuz hizmetin niteliğini artırmayı hedefliyoruz. Şubat ayında, Aksaray fabrikamızdaki 2 bin tonluk hidrolik yeni bir presi de çalışır duruma getirdik. Otomasyon yatırımlarımız devam etmekte olup, seri üretim yapılan her üç fabrikamızda mevcut robotların sayısı hızla ikiye katlanacak.” diye konuştu.
 
Sektörün ihtiyacı olan tüm metal pres parçalar uzmanlık alanı...
Temelleri 1957’de İsmail Sarıgözoğlu tarafından Nurçelik ticari unvanı ile atılan şirketlerinin, günümüzde dünyanın en büyük otomotiv markaları için üretim yaptığını belirten Mustafa Sarıgözoğlu, otomotiv sektörünün ihtiyacı olan tüm metal pres parçalarının firmalarının özel uzmanlık alanı olduğunu vurguladı. 
 
Otomotiv sektörünün gelişmiş yan sanayilerinden biri olan Sarıgözoğlu; araçların kozmetik olarak adlandırılan büyük dış panel parçalarından, robotlu kaynak sistemleriyle bu parçaların montajı ve kalın şasi parçalarına kadar geniş bir yelpazede üretim yaptıklarını aktardı. Sarıgözoğlu ürünlerini; Ford Otosan, Tofaş-Fiat, Mercedes Benz, Oyak-Renault, Bosch, BMW, Volkswagen, Audi, Bently, Jaguar ve Porsche gibi dünyanın önde gelen OEM’lerine sattıklarını belirtti. 
 
“Otomotiv sektörünün ihtiyacı olan tüm metal pres parçaları bizim özel uzmanlık alanımız. Önce, üretilmesi istenen bir parçanın kalıbının üretim aşamalarını hazırlıyoruz; tasarım, metot, simülasyon, telafi CAD-CAM gibi prosesler sonucu kalıbın 2D ve 3D işlemleri, montajı, numune baskısı ve ölçülüp raporlanması gerçekleştiriliyor. Sonrasında ise pres altı alıştırmasını yapıyoruz. Kalıpların üretim yapılacak preslere adaptasyonu, parçaların basımı ve robot preslerde seri üretim koşullarında otomasyonlu punta ve ark kaynak istasyonlarında montaj süreçlerinden sonra sevke hazır hale getiriyoruz.” dedi.
 
Sarıgözoğlu, müşterilerin talep ettiği son teknoloji ürünü kalıpların üretiminin şirketlerinde ön planda olduğunu ifade etti.
 
Mercedes ve Porsche'de verimlilik sağladı.
Geçen yıl Mercedes ve Porsche firmalarının Avrupa fabrikalarına ihraç ettikleri kalıplar için otomatik somun ve cıvata çakan, monte eden sistemleri uyguladıklarını belirten Sarıgözoğlu; bu sayede, transfer kalıbından dakikada 15-20 baskıyla ürettikleri saç parçaların üzerine cıvata ve somunlar da çakılmasıyla ciddi bir verimlik sağladıklarını vurguladı. 
 
Sarıgözoğlu, yeni yatırımlarında son teknolojiye sahip makine ve ekipman almaya özen gösterdiklerini, makine üretici kimliğine sahip bir firma olarak tercihlerini genellikle yerli makinelerden yana yaptıklarını vurgulayarak, “2 bin tonluk hidrolik presimizin markası Hidromode, yeni lazer tezgahlarımızın markası Nukon. Daha önce satın alınmış ilk üç makinemiz de Durmazlar’dı. Manisa ve Bursa’da kurulu iki ayrı G-3 tandem pres caddesi Powermac-Form Site markalı. Robot otomasyonu konusunda da mutlak surette yerli entegratör firma ile çözüm ortaklığı yapmaktayız. Kompresör olarak bugüne kadar Lupamat ile çalışmaya özen gösterdik. Vinç konusunda Güralp ve Abra tercih ettiğimiz firmalar oldu.” dedi.
 
 
 
 
 
 
 

İçimizden Biri:
Selahattin Kaymaz
//////////////

-  Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1969 Balıkesir doğumluyum. Lise eğitimimi Balıkesir’de tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Motor bölümünden mezun oldum.
 
- Kaç yıldır Lupamat'ta çalışıyorsunuz?
2 Ağustos 1993 yılından beri Lupamat’ta çalışıyorum.
 
- Lupamat'ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
Satış Sonrası Hizmetler departmanında olduğum için genelde fabrika dışında, kompresörlerin servis takibi ve müşteri ziyaretleri ile geçer.
 
- Bize ailenizden bahseder misiniz? Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor, ileride Lupamat'ta çalışmalarını ister miydiniz?
İki oğlum var. Bir oğlum özel bir şirkette kaynakçı olarak çalışıyor, diğer oğlum ise eğitimine devam ediyor. İleride Lupamat ailesine katılmasını çok isterim.
 
- Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Boş vakitlerimi ailemle birlikte geçiririm.
 
- Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir?
Takım ruhu ile çalışmak ve pozitif düşünmek her zaman verimi artırır. Başarının daha hızlı gelmesini sağlar.
 
- İyi ki yapmışım dediğiniz bir iş, karar vs.?
İşine değer veren biriyim. İyi ki Lupamat’ta çalışıyorum diyebilirim.
 
- En beğendiğiniz özelliğiniz 
Hızlı karar vermek en beğendiğim özelliğimdir.
 
- Beğenmediğiniz özelliğiniz  
Sabırsız olmak.
 
 
 
 

Bayilerimizden Haberler:
Cankanat Mühendislik / Hakan Cankanat
//////////////

- Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1986 İzmir doğumluyum. Evli ve 1 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme mezunuyum. 2008 yılından beri Cankanat Mühendislik'te hizmet veriyorum.
 
- Lupamat ile çalışmanın avantajları nelerdir?
Lupamat ile çalışmanın avantajlı yanları; Lupamat’ın sürekli gelişmeye ve yeniliklere açık olması, sorularıma cevap alabilmemdir.  

- Önümüzdeki dönem için beklenti ve önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Mevcut piyasa koşullarının iyileşmesi ile daha fazla satış yapacağımızı düşünüyorum.
 
 
 
info@lupamat.com
www.lupamat.com