Lupamat . İletişim . Bizi takip edin
2018 / Şubat - Mart
 
 
50. Yıl etkinliklerimiz Win Eurasia fuarında da devam etti.
//////////////

50. Yıl etkinliklerimiz Win Eurasia fuarında da devam etti.

Ekranların sevilen yüzü Ali İhsan Varol’un sunumu ile Kelime Bulmaca oyunu standımızda gerçekleşti.

Yarışmamızı kazanan Özkan Bey’i tekrar tebrik eder, standımıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

Ayrıca iki finalistimizde tv 2 deki Kelime Oyunu yarışmasına katılmaya hak kazandılar.

 
 
 
ITM Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı
//////////////

14 - 17 Nisan tarihleri arasında İstanbul / Tüyap fuar merkezinde gerçekleşecek ITM Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarında, 2.Salon 205A numaralı standımızda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

 
 
 
Yeni Ürün !
//////////////

MAGNET MOTORLU KOMPRESÖR

-Asenkron motorlara göre verimleri daha yüksek olan PM senkron motor kullanılmıştır.
-Vida ve motor mili aynı olduğu için kayıplar minimize edilmiştir.
-FR-F840 Mitsubishi invertör ile uyumlu çalışmaktadır.
-Değişken hız kontrolü ile sabit basınç kontrolü sağlanmaktadır.
-Motor ile vida arasında herhangi bir bağlantı elemanı olmadan,  tek parça üretilen magnet kompresörümüz dizaynın getirmiş olduğu avantajdan dolayı düşük bakım maliyeti oluşturmaktadır.
 

 
 
 
Fahriye & Cem Karagöz
//////////////

Değerli Çalışanlarımız Fahriye & Cem Karagöz’e Lupamat ailesi olarak ömür boyu mutluluklar dileriz.

 
 
 
İçimizden Biri
//////////////

Fahriye KARAGÖZ

-  Kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1989 yılında Beyşehir’de doğdum.1 yaşımdan beri İzmir’de yaşıyorum.2009 - 2011 yılları arasında Ordu Üniversitesi MYO Makine-Resim-Konstrüksiyon bölümünde okudum. Lupamat’a başlamadan önce Protez-Ortez sektöründe 2 yıl çalıştım. Kasım 2015 yılında Lupamat’a başladım. Eşimle Lupamat ’ta tanıştık ve Eylül 2017 yılında evlendik.

-  Kaç yıldır Lupamat ‘ta çalışıyorsunuz?
2 yıldır Lupamat Kompresör ’de çalışıyorum.

-  Lupamat ‘ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?
Yeni kompresör tasarımı çalışmasıyla başlarım. Ön montaj hattına yeni gelen kabinle ilgili bilgileri aktarmak için ve gerekirse kabin kontrolü için ön montaj hattında ön montajdaki iş arkadaşlarımla beraber çalışma yaparız. Ayrıca tedarikçilerin talep ettiği teknik resimleri tedarikçiye gönderirim.

 - Bize ailenizden bahseder misiniz? Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor, ileride Lupamat ‘ta çalışmalarını ister miydiniz?
Eşim ’de Lupamat Kompresör ‘de  muhasebe departmanında çalışmaktadır.

5 aylık evliyiz henüz çocuğumuz yok.

Lupamat’a faydalı bir personel olacaksa çalışmasını isterim tabi ki.

- Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
Farklı kültürleri ve farklı yerleri görmeyi severim.

- Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir?
İletişim ile ilgili problemlerin en aza indirgenmesi.

- İyi ki yapmışım dediğiniz bir iş, karar vs.?
Mesleğimi tercih etmem.

- En beğendiğiniz özelliğiniz 
Empati kurabilmem.

- Beğenmediğiniz özelliğiniz  
Tez canlı biri olmam.

 
 
 
Lupamat Ailesi Büyüyor
//////////////

Özlem AYDOĞDU
1997 yılı İzmir doğumluyum. Lise yılımı Mithatpaşa Meslek Lisesinde Bilgisayar Destekli Makine Resim bölümünde tamamladım. Lise stajımı Kale Pratt & Whitney ’ de yaptım. 2017 yılında Ege Üniversitesi Makine Resim ve Konstrüksiyon bölümünden mezun olduktan sonra Lupamat Makina San. AŞ. ’ de staj yaptım ve burada kalarak ilk iş deneyimimi gerçekleştirmiş oldum.

Serpil TURFAN
1984 İstanbul doğumluyum. 2009 yılında Mersin Üniversitesi-Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi-Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenliğinden mezun oldum ve üniversite sonrası İstanbul’da 2 yıl soğutma sektöründe çalıştım. Evlilik dolayısıyla 2011-Ekim ayından itibaren İzmir’de yaşamaya başladım. İzmir de yaptığım başlangıç Uyan Makine ile oldu. Burada özel fikstür, hat vs… tasarım çalışmalarının ardından, 2012-2017 yılları arasında Dirinler Makine / AR-GE bölümüne dahil olarak eksantrik ve hidrolik pres tasarım süreçlerinde görev aldım. Bu süreçte 2015 Temmuz ayında kızım Yağmur’a kavuşmam benim için hayatımın en önemli milâdı oldu. 2018 başında Lupamat ailesine katılarak mesleki kariyerime devam etmekteyim.

Havva KOÇA
1974 yılında Gaziantep’te doğdum. 1992 yılına kadar Hatay/Dörtyol da yaşadım 1992 den beri İzmir’de yaşıyorum. 1995 yılında Erciyes Üniversitesi Makine Teknikerliğinden mezun oldum. 1995 yılında iş hayatıma Ön muhasebe olarak başladım ilerleyen yıllarda finansman ve Satın Alma sorumlusu olarak devam ettim. 2008 yılında CNC Torna alanında Usta Eğiticilik belgemi aldım. 2014 yılında AÖF İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun oldum. Satın Alma mesleği benim ile bağdaşmış durumdadır. Her konuda araştırma yapmayı çok seviyorum. Tezcanlı, araştırmacı ve detaycı olmam en önemli özelliğimdir. Kasım 2017 de Lupamat Ailesine Satın Alma sorumlusu olarak başladım.Talep edilen ihtiyaçları istenilen kalitede ve en uygun fiyatla temin ediyorum. Lupamat’ın başarısı için bu ekipte olmaktan çok mutluyum.

Müge MARANGOZ EKİN
1985 yılında Kıbrıs doğumluyum. Babamın Subay olması sebebiyle Türkiye’nin çeşitli illerinde ikamet ettikten sonra en son olarak İzmir’e taşındık. 2003 yılında Özel Çakabey Lisesi İngilizce Yabancı Dil Bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitim hayatıma devam ettim.2010 yılında Ege Üniversitesi Reklamcılık Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimime başladım. Yüksek Lisans eğitimimle beraber aynı kuruluşun kardeş firmaları olan Ketenci İnşaat ve Mersan Metalurji’de Yönetim Asistanlığı ve Halkla İlişkiler&Reklam Koordinatörlüğü görevimi 2017 yılının Ekim ayına kadar sürdürdüm. Aralık 2017 tarihinden itibaren Lupamat Ailesi’ne Yönetici Asistanı olarak katıldım. Bu büyük ailenin bir bireyi olmaktan dolayı çok mutluyum.

Sarper DOĞAN
18/02/1991 tarihinde İzmir Bornovada doğdum. 2009 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesinde Makine Mühendisliği eğitimime başladım ve 2013 yılında mezun oldum. Mezun olduktan hemen sonra aynı alanda yüksek lisansa başlayıp 2017 yılında da onu tamamladım. Ayrıca 2013-2015 yılları arasında 2 sene Manisa da özel bir şirkette Planlama&Üretim sorumluluğu yaptım. 2017 Ağustos ayında hem İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde Doktora eğitimime başladım hem de Ar&Ge Mühendisi olarak Lupamat Kompresör ailesine katıldım.

 
 
 
info@lupamat.com
www.lupamat.com