Lupamat . İletişim . Bizi takip edin
2018 / Temmuz - Eylül
 
 
Türkiyenin 936. Ar-Ge Merkezi; LUPAMAT
//////////////

Kompresör sektöründe yeniliklerin öncüsü olan Lupamat, 04.07.2018 tarihinde Ar-Ge merkezi olmaya hak kazandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Ar-Ge Merkezi Belgesi'ni alan Lupamat, Türkiye'nin 936’ncı resmi Ar-Ge merkezi olma başarısını gösterdi. 

AR-GE çalışmalarını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın denetiminden geçerek ve onayını alarak, ondokuz kişilik AR-GE personeli ile oluşturduğu merkezde gerçekleştirecek olan Lupamat, ülkemizin gelecekteki ihtiyaçlarına yönelik yüksek teknolojik ürünler geliştirmeyi amaçlamaktadır.

 
 
 
LUPAMAT’TAN ITM FUARI’NA ÇIKARMA
//////////////

1990 'lı yıllardan itibaren Dünya ekonomisinde oldukça hızlı bir dönüşüm yaşanmaktadır, bu hızlı dönüşüm sürecinde gerek ülke içi gerekse ülkeler arası rekabette bizim var olduğumuz makine sektöründe olduğu gibi, tekstil sektöründe de rekabet had safhadadır. Bizde Lupamat olarak bu bilinçle rekabet gücünün en temel belirleyicisi olan karlılığın artırılması adına çalıştığımız tüm sektörlere en verimli makineleri üretmek maksadıyla var gücümüz ile çalışıyoruz. Lupamat olarak tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve mümkün olduğunca müşterilerimize uzun yıllar sorunsuz hizmet edecek komple çözümler sunuyoruz. ITM fuarı da bu konuda yaptığımız çalışmaların ve farklılıklarımızın tanıtılması ve makinelerimizin Avrupalı üreticilerle rekabet eder seviye geldiğini göstermemiz adına bizim için bir şanstı. Fuarda özellikle tekstil gibi karlılığın centler ile ölçüldüğü bir sektörde bunun ne denli önemli olduğunu ve o sektöre özgü ürettiğimiz ürünlerimizi tanıtma fırsatı bulduk. Lupamat olarak 50 yılı aşkın süredir maliyetine bakılmaksızın en doğru ekipmanlar ile ürettiğimiz ürünleri müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz, diğer grup firmalarımızda olduğu gibi inanmadığımız bir ürünü asla piyasaya sürmeyiz, fuarda uzun yılladır ürettiğimiz yüksek verimli Premium serisi makinelerimiz haricinde son dönemde geleceğin vidalı kompresör teknolojisi olduğuna inandığımız magnet motor teknolojisi ile entegre edilen ürünümüzü de sergiledik.

Lupamat olarak ülkemizin katma değerli ürünler üretmekten başka çaresi olmadığının son derece bilincindeyiz, bu sebeple bizim bu çabalarımızı ve samimiyetimizi gören başta yerli tekstil fabrikalarımızda bizlere güvenerek büyük kompresör yatırımlarında bizi tercih ettiler. 50 yılı aşkın süredir sektörde yaşadığımız olumlu olumsuz tüm tecrübe ve birikimlerimizi kalite anlayışı çerçevesinde üzerinde '' Yerli Malı '' yazan değerlere dönüştürmek ve de diğer grup şirketlerimizde olduğu gibi sürdürülebilir olmanın da ilk hedefimiz olduğunun da bilinmesini isteriz.

ITM bizim bu yıl için hazırlandığımız ve en önem verdiğimiz fuarların başında geldi, bugün Lupamat olarak geldiğimiz noktada bir çok tekstil firması ile çözüm ortağı olmuş durumdayız, bunu yaparken de gerek ilk yatırım maliyeti olarak, gerekse uzun çalışma yılları boyunca hem ekonomik seviyeleri sarsmayacak şekilde uygun ödeme koşulları ve tüm Türkiye'de tam zamanlı eksiksiz servis ve bakım hizmeti sunmayı da garanti ediyoruz.

Son olarak söylemek istediğim müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine göre üretime devam edip daima "milli üretim milli güç" felsefesi ile hareket edeceğimizin bilinmesidir. Buradan standımızı ziyaret eden tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

 

 
 
 
Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı
//////////////

27-29 Eylül 2018 tarihlerinde dördüncü kez gerçekleştirilecek Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarında B 12 numaralı standımıza ziyaretçilerimizi bekliyoruz.

 
 
 
Bayi Ziyaretleri
//////////////

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nihat Dirin, Lupamat bayileri ile bir araya gelerek, Bursa, Denizli ve Antalya Bayilerimizi yerlerinde ziyaret etti.

 

 

 
 
 
İçimizden Biri
//////////////

İÇİMİZDEN BİRİ: ÖZGE AKTAŞ

- Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

Endüstri mühendisiyim. Üretim planlamada uzmanlaştım, önceki iş yerimde ileri üretim planlama ve otomasyon projelerinde proje sorumlusu olarak görev aldım.

- Kaç yıldır Lupamat ‘ta çalışıyorsunuz?

1.5 yıldır çalışıyorum.

- Lupamat ‘ta bir gününüz nasıl geçer, neler yaparsınız?

MRP programı sonucu çıkan ihtiyaçları değerlendirerek satın alma taleplerini açarım. Stok sarflarının doğru sağlanması için gerekli kontrolleri yaparım. Sipariş-iş emri-irsaliye döngüsünde hata olmaması için sistemi kontrol altında tutmaya çalışırım.

- Bize ailenizden bahseder misiniz? Çocuklarınız hangi alanda eğitim alıyor, ileride Lupamat ‘ta çalışmalarını ister miydiniz?

10 yıldır evliyim Eşim Endüstri Mühendisi ve Torbalı da hazır gıda sektöründe çalışıyor. Kızım Öykü 9 yaşında ve ilkokul 3. Sınıfa devam edecek ve kızımın kendi isteklerini yaşayabilmesini çok isterim.

- Boş vakitlerinizi, hafta sonlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?

Dostlarımla zaman geçirmekten çok hoşlanıyorum bunun dışında spor yapmak, kitap okumak ve kızımla vakit geçirmek yaptığım diğer güzel aktivitelerdir.

- Çalışma ortamınızın daha verimli olması için önerileriniz/eleştirileriniz nelerdir?

Sistematik olma ve bilgi akışını doğru ve zamanında sağlama konularında daha iyi olabiliriz diye düşünüyorum. Aynı yöne bakmayı başardığımızda fark yaratacağımıza inanıyorum.

- İyi ki yapmışım dediğiniz bir iş, karar vs.?

Özel hayatımda iyi ki anne olmuşum ve iş hayatımda iyi ki projelerde görev almışım.

- En beğendiğiniz özelliğiniz

Tüm canlıları ve gülümseyerek yaşamayı seviyorum.

- Beğenmediğiniz özelliğiniz

İşler yolunda gitmediğinde çabuk sinirlenirim ve etrafıma bunu yansıtırım.

 
 
 
info@lupamat.com
www.lupamat.com